Ez a program emailben elküldi a cikk címét és bevezetőjét, önnek csak a címzett e-mail címét kell megadnia. Pár soros megjegyzést is mellékelhet az üzenethez a "Megjegyzés" rovatban.
A német kormány hivatalosan egyelőre nem reagált Papandreu bejelentésére. A Merkel-kormány szóvivője meglehetősen visszafogottan csak annyit mondott, hogy a tervezett referendumról Berlin még semmifajta hivatalos értesítést nem kapott, ezért egyelőre nem foglal állást.
Nem hivatalos források szerint azonban német kormánykörökben is erős az értetlenség, különös tekintettel a csúcson született egyhangú megállapodásokra, valamint arra, hogy Jeórjiosz Papandreu miniszterelnök a közelmúltban tett berlini látogatásakor a szükséges reformok végrehajtását minden alternatíva nélküli esélynek nevezte, és a népszavazás lehetőségére egyetlen szóval sem utalt.
Az idézet kormányszóvivő emlékeztetett arra, hogy a csúcsértekezleten az uniós állam- és kormányfők világos elvárásokat fogalmaztak meg a görög adósságválság megoldásával kapcsolatban. Utalt arra is, hogy a Görögországnak szánt újabb mentőcsomag az év végére készülne el. A német kormány partnereivel együtt jelen pillanatban ezen dolgozik - hangoztatta a szóvivő.
Szakértők első állásfoglalásaikban ugyanakkor jóval szókimondóbb és borúlátóbb álláspontot fogalmaztak meg. Emlékeztettek arra, hogy a görög lakosság túlnyomó többsége a drasztikus takarékossági intézkedések ellen van, és elutasítja Görögországgal szemben - a támogatás fejében - szabott feltételeket.
Ennek kapcsán úgy értékelték, hogy a tervezett referendumon a csúcson született megállapodásokat a többség elveti. Ez pedig beláthatatlan következményekkel járhat az euroövezeti térségre - vélekedtek a szakértők, utalva arra, hogy ebben az esetben Görögország semmilyen segélyre nem számíthat. Ennek kapcsán a lehetséges vészforgatókönyvek között a görög államcsőd elkerülhetetlen bejelentését, továbbá Görögországnak az euroövezetből való kilépését, sőt kizárását említették.
Hasonlóan vélekedtek legelső értékeléseikben a német üzleti lapok is. Mind a Handelsblatt, mind a Financial Times Deutschland úgy vélte, hogy a referendum bejelentésével a görög kormány hatalmas kockázatot vállalt, a következmények pedig kiszámíthatatlanok.
Az autóban lévő i-MMD hibrid rendszer is megfelel a mai elvárásoknak, kulturált, finoman vált a három mód (full elektromos, hibrid, benzines) között, de nem lep meg, állakat nem...
Arabic, 2011.11.02 15:44
Kiváncsi vagyok, melyik német/osztrák/belga/holland Zsidaj politikus volt a kitalálója annak hogy ők megprivatizálnak itt mindent (értsd, bezárom, felszámolom, csak a piaca kell, veszteségbe hajtom, stb.) kiszivattyúzzák a pénzt és mi meg X évtized után fellázadunk hogy még mindig nem úgy élünk ahogy 20 éve megígértétek, aztán ezek meg csodálkoznak, hogy "jé, ezeknek nem tetszik a rendszer?!"
hát az Eu egy olyan játék ahol mindegy hogy ki lép be Németo, Au, Fr, nyer. (csak és kizárólag)
Ez a rendszer, ha nem tetszik ka..d be még egyszer. Levezethetnék közgazdaságilag hogyan lesz itt eu-s fizetés 10 éven belül, nyakam rá hogy nem tudják megtenni a tisztelt elemző urak a deutsche bankban...
Persze hogy nyakig eladósodik a sok kis tagállam, amikor a Nyugat gyakorlatilag szétverte a neki szükséges iparokat, a korábbi jóléti intézkedést meg hitelből finanszírozták, hiszen hogy adod el a választópolgárnak hogy "nincs ipar ami megtermelje az értéket, a németek meg nem fognak segélyt fizetni, de a termelés náluk van, a boltok termékei onnan jönnek nem kis hazánkból". Ez a duma tuti választási befutó. Illetve amíg van az az 1-2 ember akit könnyű megkenni, addig ez így fog menni. Mert egy iparág vezetőit nem lehetne megkenni, de elég ezt a legfelsőbb szinteken elintézni, ill az Eu parlament majd hoz döntést arról hogy mi jó nekik, aztán nekünk meg kuss.
szóval nekünk csak kuss van. vagy mehetünk a görögök után, kikergethetjük -már megint- az osztrákokat innen, és várhatjuk a csodát. (mert akkor ők is hazazavarnak minket, és ugrott 1-200e külföldi munkahelye)