Az erőn felüli gazdasági növekedés miatt ajánlatos lenne tartalékolni és csökkenteni az államháztartási hiányt - mondta.

Felhívta a figyelmet arra, hogy a GDP-bővülés csak rövid távon teszi lehetővé plusz kiadások vállalását, mert a kiadások hosszú távon állandósulnak, miközben a többletbevételek ideiglenesek.

Aggasztónak nevezte, hogy a külkereskedelmi mérleg és a folyó fizetési mérleg hiánya egyaránt növekszik, szerinte ez a két "iker mutató" jelzi, hogy erőn felüli a gazdasági növekedés. Ez középtávon veszélyezteti az ország pénzügyi stabilitását. (Romániába tart a Magyar Posta.)

Amennyiben romlik a nemzetközi pénzpiacok és a befektetők bizalma a fejlődő gazdaságokkal, így például Romániával szemben, az államháztartási hiány és az államadósság finanszírozása gondot okozhat - tette hozzá.

A román kormány várhatóan a héten fogadja el a jövő évi költségvetés-tervezetet, amelyben 5,5 százalékos gazdasági növekedéssel és 3 százalékos államháztartási hiánnyal számol. Az idén Románia 2,9 százalékos deficitet tűzött ki célul 6,1 százalékos gazdasági növekedés mellett.