Ez a program emailben elküldi a cikk címét és bevezetőjét, önnek csak a címzett e-mail címét kell megadnia. Pár soros megjegyzést is mellékelhet az üzenethez a "Megjegyzés" rovatban.
A New South Wales-i Egyetem kutatói a világon először 40,4 százalékos konverziós hatékonyságot értek el a napsugarak energiává alakítása közben, köszönhetően egy új módszernek, amely a hagyományos napelemeket további tükrökkel és szűrőkkel kombinálja.
Az új módszer csökkenti a veszendőbe ment energia mennyiségét, és messze megelőzi a korábbi 36 százalékos energiahatékonyságot - mondta el az ausztrál egyetem kutatóközpontjának igazgatója, Martin Green.
"Hatalmas lehetőségek rejlenek még a hatékonyság fejlesztésében" - nyilatkozta a tudós. A kutatócsapat jövő évre 42 százalékra szeretné növelni az energiahatékonyságot, ami már majdnem a fele a kitűzött 86 százalékos célnak - fűzte hozzá.
A kutatócsapat három napelemet kapcsolt össze oly módon, hogy azok a napfény különböző hosszúságú fényhullámaiból nyerték ki az energiát. A fel nem dolgozott maradék fényt tükrök és szűrők segítségével egy negyedik napelemre irányították, tovább növelve így módszerük hatékonyságát.
Ahogy a PSA haszonjárműveknél már megszokhattuk, ugyanazt a típust kínálják többféle néven és jelvénnyel, azaz a műszaki tartalom sem tér el egymástól.
rw2, 2014.12.10 01:05
A kérdés az, hogy ez majd egyszer megérheti-e. Egyelőre úgy látom csak speciális időszakokban amikor is az áram szinte ingyen van a túltermelés miatt, egyébként áramként éri meg az energiát eladni.
Az előbb csináltam egy érdekes számítgatást lakossági árakkal, csak lefrissült az oldal és ugrott az egész. Ha odáig jut a beszélgetés talán újra beírom. Mindenesetre a vége az, hogy ha a fenti konténer lakossági árammal menne, akkor kb 6.5-8.5x annyiba kerülne csak az áram, mint a produktum.