Ez a program emailben elküldi a cikk címét és bevezetőjét, önnek csak a címzett e-mail címét kell megadnia. Pár soros megjegyzést is mellékelhet az üzenethez a "Megjegyzés" rovatban.
A meteorit 0,5-2 kilogramm közötti lehetett, és több mint 50 ezer kilométeres sebességgel csapódott a Földnek - közölte a Norsar szeizmológiai kutatóintézet.
Az észlelésről készült videót ide kattintva lehet megnézni.
Az égi objektum a január 5-re virradó éjszaka hullott a Földre egy Loten melletti mérőállomás közelében, Oslótól 120 kilométerre északra. Sokan a környéken erős robajt hallottak és éles fényt láttak felvillanni.
A becsapódást egy olyan területtől nem messze észlelték, ahol néhány nappal korábban komoly földcsuszamlás történt, ezért sokan attól tartottak, hogy újabb hegyoldal omlott le.
A norvég meteoritfigyelő hálózat valószínűtlennek tartja, hogy az erdős és behavazott vidéken rábukkanjanak a meteoritra. A Norsar igazgatója, Anne Lycke szerint is óriási szerencse kellene ahhoz, hogy megtalálják - írja az MTI.
A jelenlegi Fabia volt az utolsó a VW csoport kisautói közül, amely még a régi PQ26 platformra épült, az új modell méretben és műszaki szempontból is beéri a drágább testvérmodelleket.