Ez a program emailben elküldi a cikk címét és bevezetőjét, önnek csak a címzett e-mail címét kell megadnia. Pár soros megjegyzést is mellékelhet az üzenethez a "Megjegyzés" rovatban.
Csütörtöki Twitter-bejegyzésében az elnök azzal is érvelt, hogy a részleges kormányzati leállás jobbára demokrata párti dolgozókat érint.
A kormányzat a múlt szombaton állt le részlegesen - a kormányzati hivatalok és ügynökségek egy része -, mert a törvényhozóknak nem sikerült egyezségre jutniuk a kormányzati működéshez szükséges költségvetésben. Trump követelése az volt, hogy a költségvetésben szerepeljen az amerikai-mexikói határon építendő falra szánt több mint ötmilliárd dollár is, ezt azonban a képviselőházzal ellentétben a szenátus nem szavazta meg.
Twitter-oldalán az elnök feltette a kérdést a demokrata párti politikusoknak: vajon rájöttek-e, hogy "iszonyúan szükségünk van a határ biztonságára és a falra a déli határunkon". Majd a kormányzati leállás miatt fizetésüktől eleső alkalmazottakra utalva újabb kérdést fogalmazott: "rájöttek a demokraták, hogy azoknak a nagyobb része, akik nem kapnak fizetést, demokrata?".
Donald Trump nem támasztotta alá állítását, de a Fox televízió idézte a washingtoni politikával foglalkozó The Hill című lapot, amely arról közölt riportot, hogy 2016-ban a 14 kormányzati ügynökségnél az elnökválasztásra költött kétmillió dollár 95 százalékát a demokrata párti elnökjelölt, Hillary Clinton kampányára költötték.
A részleges kormányzati leállás miatt mintegy 420 ezer szövetségi alkalmazott nem kap fizetést, míg további 380 ezret szabadságra küldtek. A hét végén a Fehér Ház azzal a javaslattal élt, hogy az elnök által eredetileg kért 5,7 milliárd dolláros összeget csökkentenék, ugyanakkor a demokratáknak emelniük kellene az általuk elfogadhatónak tartott 1,3 milliárdos összeget. A Fehér Ház költségvetési igazgatója, Mick Mulvaney által előterjesztett javaslatot a demokrata párti törvényhozási vezetők nem fogadták el, jelezve, hogy 1,6 milliárd dollárnál többet nem hajlandóak megszavazni.
Az Automotive News híre szerint a Fiat lengyelországi üzemében már 2022 közepén elkezdődhet az első olyan autó gyártása, amely a Peugeot CMP padlólemezére épül, a cég szabvány...
csaba7272, 2018.12.28 09:37
Érdekes módon, amíg voltak Európában határok /most is vannak, csak egyes brüsszeli agyatlanok másképp értelmezik/, ha valaki illegálisan átlépte, vagy próbálta átlépni, tűzparancs volt érvényben. Ha nem lőtt a határőr, őt fenyítették meg. Ezt még ma is elképzelhetőnek tartom az amerikai-mexikói határon, ha eldurran egy-két amerikai határőr agya. Kíváncsi lettem volna, ha a kezdeteknél 2015 tavaszán, ha nem is célzott lövést, hanem a levegőbe adtak volna le a magyar-szerb határon, hogy mit szólt volna Brüsszel. Igaz, nem tettük volna zsebre! De talán megállította volna a népvándorlást.
Trumpnak a fal megépítése mellett ki kell találni valamit Soros, és a hozzá hasonló felbujtóknak, szervezőknek, pénzelőknek a felelősségre vonására. Hiszen az nem járható út, hogy ilyen komoly pénzeket kell az USA-nak határvédelemre fordítani, ami eddig nem volt indokolt.