Ez a program emailben elküldi a cikk címét és bevezetőjét, önnek csak a címzett e-mail címét kell megadnia. Pár soros megjegyzést is mellékelhet az üzenethez a "Megjegyzés" rovatban.
Oroszország gazdasága dögrováson van - a tőkebefektetések számottevő megcsappanása után az ipar teljesítménye is lecsökkent, a hitelezés pedig a bankrendszert sújtó válság begyűrűzése óta nem állt helyre. A GDP a Bloombergnek nyilatkozó elemzők korábbi várakozásainak megfelelő mértékben, 10,9 százalékkal zsugorodott a második negyedévben - ilyen mértékű visszaesésre korábban nem volt példa. Az első negyedévben az orosz szövetségi statisztikai hivatal 8,9 százalékos teljesítmény-csökkenést jelentett.
A Bank Rossziji elnöke, Szergej Ignatyev jelezte, akár még ebben a hónapban csökkenthetik a jelenleg 10,75 százalékos irányadó kamatot Oroszországban. A jegybankelnök szerint erre nem csak a rubel stabilitása, de az alacsony inflációs kockázatok is lehetőséget biztosítanak. Legutóbb augusztusban eszközölt kamatcsökkentést az orosz jegybank, ekkor 25 bázisponttal mérsékelték a rátát. A Bloomberg konszenzusa szerint szeptemberben szintén 25 bázispontos csökkentés valószínű.
A további kamatcsökkentés azért is létfontosságú az orosz gazdaság számára, mert az április óta tartó mérséklési ciklus egyelőre hatástalannak bizonyult a hitelezés újraindításában. Bár a pénzügyminiszter, Alexej Kudrin úgy véli, az orosz gazdaság a második negyedévben végre elérte a lejtő alját, sőt még a harmadik negyedévben újraindulhat a növekedés, az év egészére vetítve 9,5 százalékos GDP-csökkenést valószínűsít.
A rubel az idén 5,7 százalékkal értékelődött le a dollárral, s 9,2 százalékkal az euróval szemben. Az orosz deviza stabilizálása érdekében a Bank Rossziji a devizakészletek több mint harmadát öntötte a nemzetközi piacokra 2008 második fele óta,
Az orosz pénzügyminisztérium legújabb prognózisában jövőre már 1,6 százalékos GDP-növekedést vár szemben a korábbi, 1 százalékos bővülést valószínűsítő előrejelzésével. Medvegyev államfő azonban még óvatos - túl korai volna még stabil pozitív dinamikáról beszélni, s a gazdasági ösztönzések megszűntetésének sincs még itt az ideje.
Van egy öreg Audi A3 1.9 PDTDI-m, sokan tudják, hogy azzal járok ki a bevásárló körutakra. Az autónak semmi baja, hibátlanul működik, keveset fogyaszt, de az Euro 3-as motorral...