Ez a program emailben elküldi a cikk címét és bevezetőjét, önnek csak a címzett e-mail címét kell megadnia. Pár soros megjegyzést is mellékelhet az üzenethez a "Megjegyzés" rovatban.
Az EU statisztikai hivatala, az Eurostat hétfőn azt közölte, hogy a szezonálisan kiigazított adatok szerint a 19 tagú eurózónában 1,1 százalékkal bővült a kiskereskedelmi forgalom volumene júliusban az előző hónaphoz viszonyítva, amikor 0,1 százalékos csökkenést jegyeztek fel. A 28 tagú Európai Unióban 1 százalékos forgalomemelkedés volt júliusban a júniusi 0,2 százalékos csökkenést követően.
Éves szinten júliusban 2,9 százalékkal nőtt az euróövezet és 3,5 százalékkal az Európai Unió kiskereskedelmi forgalma.
Az euróövezeti tagállamokban a kiskereskedelmi forgalom júliusi havi szintű 1,1 bővülését az üzemanyagok 1,8 százalékos, az "élelmiszerek, italok és dohánytermékek" forgalmának 1,1 százalékos és a nem élelmiszertermékek forgalmának 0,4 százalékos növekedése eredményezte.
Az EU 28 országában havi összevetésben az üzemanyag-forgalom 1,6 százalékkal, az "élelmiszerek, italok és dohánytermékek" forgalma 0,8 százalékkal, a nem élelmiszertermékeké pedig 0,6 százalékkal nőtt.
A legnagyobb havi növekedést Luxembourg (+2,3 százalék), Portugália (+1,8 százalék) és Németország (+1,7 százalék) érte el júliusban. A kiskereskedelmi forgalom a legnagyobb mértékben Szlovákiában (-1,1 százalék), Svédországban (-0,8 százalék) és Dániában (-0,7 százalék) csökkent júniussal összevetve.
Magyarországon 0,2 százalék forgalomcsökkenés volt júniushoz képest.
Éves összehasonlításban az euróövezetben 3,2 százalékkal növekedett a nem élelmiszertermékek júliusi forgalma, az üzemanyag-eladás 2,2 százalékkal emelkedett, az "élelmiszerek, italok és dohánytermékek" forgalma 1,8 százalékkal bővült.
Az EU-ban a nem élelmiszer szektor forgalma júliusban 4,3 százalékkal, az üzemanyagoké 3,8 százalékkal, az "élelmiszerek, italok és dohánytermékeké" 2,2 százalékkal nőtt éves összevetésben.
Tavaly júliushoz képest Romániában nőtt a leginkább a kiskereskedelmi forgalom, 15,3 százalékkal, majd sorrendben Luxemburg (+12,2 százalék) és Litvánia (+6,2 százalék) következett. Magyarországon 3,8 százalék volt az éves szintű forgalomnövekedés. A legnagyobb forgalomcsökkenés Máltán volt, 2,7 százalékkal, majd Belgiumban következett 1,8 százalékkal, utána pedig Dánia 0,8 százalékkal és Szlovákia 0,6 százalékkal.
Már szemmel is látható mennyiségű kompozitot (szálerősítésű műanyagot) használnak az autókban, és most nem a szénszálas dekorbetétekre kell gondolni, hanem a prolipropilén és üvegszál...