Ez a program emailben elküldi a cikk címét és bevezetőjét, önnek csak a címzett e-mail címét kell megadnia. Pár soros megjegyzést is mellékelhet az üzenethez a "Megjegyzés" rovatban.
Az Európai Unió és Szingapúr 2013. szeptember 20-án parafálta a szabadkereskedelmi megállapodás (EUSFTA) szövegét. Az EUSFTA úgy rendelkezik, hogy azt az EU és a Szingapúri Köztársaság közötti megállapodásként, a tagállamok részvétele nélkül kell megkötni.
Az Európai Bizottság érvelése szerint az Európai Unió kizárólagos hatáskörrel rendelkezik a megállapodás megkötésére, az Európai Parlament általánosságban véve egyetért a bizottsággal, az Európai Tanács és az írásbeli észrevételeket előterjesztő valamennyi tagállam kormánya viszont azt állítja, hogy az unió nem kötheti meg maga a megállapodást, mivel az EUSFTA bizonyos részei az Unió és a tagállamok megosztott hatáskörébe, vagy éppen a tagállamok kizárólagos hatáskörébe tartoznak.
Az Európai Bizottság az EUMSZ 218. cikk (11) bekezdése alapján kérte ki az Európai Bíróság véleményét az EU és a tagállamok EUSFTA tekintetében fennálló hatásköreinek megosztásával kapcsolatban. Ha a vélemény kedvezőtlen, a megállapodás hatálybalépése előtt módosítani kell azt (vagy felül kell vizsgálni a szerződéseket).
A szerdán ismertetett indítványában Eleanor Sharpston úgy ítéli meg, hogy az EUSFTA-t kizárólag együttesen eljárva kötheti meg az Európai Unió és a tagállamok.
A főtanácsnok szerint az Európai Unió kizárólagos külső hatáskörrel rendelkezik az EUSFTA a következő területekre vonatkozóan:
A főtanácsnok szerint az EU külső hatásköre a tagállamokkal a következő területeken megosztott:
A főtanácsnok ugyanakkor megjegyzi, hogy az Európai Uniónak nincs külső hatásköre az EUSFTA azon része tekintetében kötelezettséget vállalni, amely megszünteti az egyes tagállamok és Szingapúr által kötött kétoldalú megállapodásokat. Véleménye szerint ilyen hatáskörrel kizárólag az érintett tagállamok rendelkeznek.
A főtanácsnok szerint nehézségek merülhetnek fel az EU valamennyi tagállamát magában foglaló ratifikációs eljárás során, megítélése szerint azonban ez nem befolyásolhatja azt a kérdést, hogy kinek a hatáskörébe tartozik a megállapodás megkötése.
Aligha marad a következő generációs Mustang a nyers erőnél és a hátsókerék-hajtásnál, az általában legjobban értesült amerikai lapok szerint a következő Mustang már összkerekes- és hibrid-változatban is ott lesz majd a piacon.