A horvát legfelsőbb kereskedelmi bíróság még 2018 júliusában semmissé nyilvánította a svájci frank alapú jelzáloghiteleket arra hivatkozva hogy a bankok 2004 és 2008 között nem tájékoztatták ügyfeleiket a hitelek magas kockázatáról. A frankhitelesek érdekvédelmi szervezete a fogyasztók egyesületével közösen még 2011-ben kezdeményezett kollektív pert a Zagrebacka Banka, a Privredna Banka, Erste Group Bank AG, a Raiffeisen Bank International AG, az Addiko Banka, az OTP Horvátország, a Splitska Banka (jelenleg az OTP tulajdona) és Szberbank ellen a devizahitelek miatt.

Michael Georg Müller közleményében azt írta: tisztában van azzal, hogy milyen negatív benyomás alakult ki a Raiffeisen Bankról és annak menedzsmentjéről, majd hangsúlyozta, hogy a pályázat semmiképpen sem tükrözi a pénzintézet vezetésének szándékát.

"Professzionális menedzserként úgy döntöttem, lemondok tisztségemről, hogy megakadályozzam a bank hírnevének további romlását".

A Horvát Nemzeti Bank vizsgálatot rendelt el az ügyben. Damir Kontrec, a legfelsőbb bíróság bírója és a horvát bírók egyesületének elnöke a sajtónak úgy nyilatkozott: ez egy újabb kommunikációs stratégia azok sorában, amelyek megengedhetetlenül nyomást próbálnak gyakorolni a bírákra.

Goran Aleksic parlamenti képviselő, a frankhitelesek érdekvédelmi szervezetének aktivistája kedden tartott sajtótájékoztatójában felszólította az ügyészséget, hogy vizsgálják ki az ügyet. Figyelmeztetett: a pályázatban a bank azt kéri a PR-cégtől, hogy a válságkommunikáció során csökkentse a perek számát, a Horvát Nemzeti Bankot tegye felelőssé a kialakult helyzetért, továbbá a nyilvánosság felé azt kommunikálja, miszerint a svájci frank hitelesek kiváltságos helyzetben voltak másokkal szemben, illetve a legfelsőbb kereskedelmi bíróság döntése hatással lesz a gazdaságra, a banki rendszerre és a befektetésekre. Ez pedig bűncselekmény.