Business Talks '24

Üzleti konferencia

Ne maradjon le az év
üzleti konferenciájáról!

Szerezze be
jegyét most.

A francia autógyártó szerint az igazgatótanács rendkívüli ülésén az egyetlen napirendi pont az volt, hogy döntsenek a vezérigazgató sorsáról - írta az MTI. Az AFP úgy értesült, hogy Bolloré is jelen volt és felszólalt a tanácskozáson. Az igazgatótanács tagjai a vezetésben és a teljesítményben tapasztalható problémákat vetette a szemére.

Az igazgatótanács január 24-én nevezte ki a francia autógyártó új vezetőit - az elnöki tisztségbe Jean-Dominique Senard került, a vezérigazgatóiba pedig Thierry Bolloré -, miután Carlos Ghosn, a Renault addigi elnök-vezérigazgatója lemondott tisztségeiről. Ghosn 14 évig töltötte be a vezérigazgatói és egy évtizedig elnöki tisztséget is a Renault-nál, Thierry Bolloré volt a helyettese.

Bolloré menesztésével a francia autógyártó lezárni látszik a fényes pályafutást dicstelenül záró, Carlos Ghosn nevével fémjelzett korszakot. Ghosn, a Nissan Motor Co., a Renault SA és a Mitsubishi Motors Corp. részvételével létrehozott autóipari szövetség vezetője volt. Japánban tavaly november 19-én őrizetbe vették, majd letartóztatták pénzügyi vétségek miatt, jelenleg házi őrizetben várja perét. A Nissan és a Mitsubishi még novemberben felmentette minden tisztségéből a cégvezért, míg a Renault elnöki és a vezérigazgatói tisztségéről január 23-án mondott le.

A Renault 43,4 százalékos szavazó részesedéssel rendelkezik a Nissanban, az pedig 15 százalékos nem szavazó részesedéssel a francia autógyárban. A Mitsubishi 34 százalékban van a Nissan tulajdonában.

A Ghosn-ügy kirobbanása után rendkívül feszültté vált a francia és a japán vállalatvezetők viszonya, ami az autóipari szövetség felbomlásával fenyegetett.

Néhány nappal ezelőtt a Nissan vezetését is megújították, miután szeptemberben lemondott a vezérigazgatói  tisztségről Szaikava Hiroto. A Nissan irányítását a jövőben egy elnök-vezérigazgató és két ügyvezető látja el. Az elnök-vezérigazgatói tisztséget Ucsida Makoto kerül.