Dorotheum-aukció Markó-látképpel

Wagner István, 2013. március 4. hétfő, 07:26
Fotó:

A bécsi Dorotheum március 13-i árverésén XIX. századi olajképeket és akvarelleket visznek kalapács alá 285 tételben, köztük most is tucatnyi magyar szerző vagy téma akad. A legdrágább ifj. Markó Károlytól Firenze távlati látképe 1871-ből, ez 16−20 ezer eurós becsléssel indul. "C. Marko" jelzést visel egy jellegzetes hegyi táj vándorokkal, de az 5−7 ezer eurós kép a katalógusban csak "XIX. századi művész" kitétellel szerepel, minden további magyarázat nélkül. A Magyar Nemzeti Galériában őrzött eredeti másolata Brocky Károly Cupido és Psyche című mitológiai jelenete (2−3 ezer euró). A szokásos zsánerképek közül Kern Ármin követőjétől való A borkedvelő (2500−3 ezer euró), Gergely Imrétől a  Macskajáték című életkép (2400−3 ezer euró). Utóbbi művésztől egy velencei részlet 1800−2400 eurós becsértéktől pályázható meg, ugyanennyire taksálták Cserna Károly Tevekaraván pihenőjét, Peske Géza A kis kertész című portréját vagy Neogrády László téli fenyvesét is.

Kapott_NEM_jelenik_meg_FE-n

HOZZÁSZÓLÁSOK