A ház fő erősségének számító régi mesterek licitálása nélkül tartja meg ezúttal aukciós nagyhetét a bécsi Dorotheum május 16−20. között. Az árlista élén így a klasszikus avantgárd alkotói állnak: a hazai festők közül a legtöbbre (380−450 ezer euró) a hegyi parasztok életét modern eszközökkel ábrázoló Albin Egger-Lienz A család című 1925-ös olajképét taksálták, míg a felkapott Alfons Walde 1930-as Alpesi síelők című alkotása most csak 250−350 ezer eurót kóstál. A német Blauer Reiter (Kék lovas) művészcsoport orosz származású tagja, Alekszej Javlenszkij harmincas évek eleji absztrakt fejsorozatából 200−300 ezer euróért szerezhető meg egy karton, 1907-es faluszéli táját pedig 180−280 ezerre taksálták. Paul Klee Tópart esőben című 1913-as akvarelljét 180−220 ezer euróra értékelték a ház szakértői.

A kortársak nemzetközi kínálatának éllovasa az olasz Enrico Castellani: Superficie bianca (Fehér felület) elnevezésű 1963-as vásznáért 300−400 ezer eurót kérnek. Tisztes távolságból követi őt a német Jörg Immendorff 1983-as Café Deutschland (Németország kávéház) című monumentális olajfestménysorozatából a Hallgatók kívánsága című sokalakos kompozíció (140−180 ezer euró) vagy Anselm Kiefer fotókollázsa, A meg nem születettek címmel, 90−120 ezer eurós becsértékkel.
Az osztrák műkereskedelemben is fontos vevőknek számító orosz újgazdagokra való tekintettel az antik ezüstnemű sztárja egy 1768-ból, Nagy Katalin cárnő szentpétervári asztali készletéből való, koronás monogrammal díszített tálalóedény, 30−40 ezer eurós becsértékkel. Valamivel olcsóbb, 25−35 ezer euró ennek angol társa III. György király londoni udvarából, de van egy félméteres átmérőjű, részben aranyozott 1850-es birminghami dísztál is, 22−28 ezer euróért.

A szecessziós licitálás főszereplője az Oriental Poppy nevű kétméteres állólámpa, a 60−100 ezer euróra becsült darab 1900 táján készült a New York-i Tiffany-stúdióban. Utána következik az osztrák Jugendstil képviseletében a bécsi Josef Hoffmann egy-egy terve, a Wiener Werkstätte kivitelezésében: kalapált ezüst cukortartójáért 30−50 ezer eurót kérnek, zöld malachit berakású fűszertartójáért pedig 30−40 ezret.

A dizájnaukción is amerikai a listavezető, a világhírű építész, Daniel Libeskind személyében, akinek sterlingezüstből készült hétrészes konstruktivista teás- és kávéskészlete 70−80 ezer eurót kóstál. A dobogó második fokára a brit Ross Lovegrave került kétméteres alumínium hifi hangszórópárjával (60−80 ezer euró). Végül az órák és ékszerek árverésén egy gyémántokkal és brillekkel kirakott, aranyból és ezüstből készült XIX. századi fülbevalópár ragyog ki a kínálatból, 30−40 ezer eurós kezdéssel.
Wagner István