Holnaptól három napon át tartják a szezon végi árveréssorozatot a bécsi Kinsky-palotában: öt menetben régi mesterek, XIX. századi festők, klasszikus modernek képei kerülnek kalapács alá, de lesz licitálás vegyes régiségekre és szecessziós műtárgyakra is. A legmagasabbra, 120−200 ezer euróra Alfons Walde Alpesi tanyák hóban című képét taksálták, de legalább ekkora érdeklődésre tarthat számot Giovanni Paolo Panini képpárja 1716−1718-ból, Giacomo Casanova tulajdonából. Ezeket a fél négyzetméteres vásznakat éppúgy 60−100 ezer euró közé saccolták, mint ifjabb Jan Brueghel Krisztus keresztelését ábrázoló fatábláját. A modernek közül kiemelkedik Oskar Kokoschka 1953-as akvarell virágcsokra 50−100 ezer euróért. Egy intarziás lombardiai reneszánsz kabinetszekrény 25−50 ezer euró, Josef Klinkosch ezüst gyertyatartópárja 18−30 ezer, Franz Hofstötternek a párizsi világkiállításra tervezett üvegvázája 12−20 ezer euró.

A magyar vonatkozású tételek közül a legmagasabbról Kacziány Aladár antik nőalakja indul (6−10 ezer euró), Harta Albert csendélete 5−10 ezer, a közelmúltban elhunyt Németh Miklós kerti zsánerjelenete 3500−7 ezer eurós becsértéket kapott. A varia kategóriában akad egy felvidéki habán korsó 1657-es dátummal 1500−3 ezer euróért, egy részben aranyozott ezüst barokk borkóstoló tálka a XVII. század első feléből ezer−2 ezer euróért, 1790 tájáról egy tűzaranyozott bronz kandallóóra 3−6 ezer euróért. Megszerezhető egy fél méter magas modern hanukka-gyertyatartó is az 1940-es évekből, 2800−4800 eurós kezdéssel.

Egy kép Casanova tulajdonából