Ez a program emailben elküldi a cikk címét és bevezetőjét, önnek csak a címzett e-mail címét kell megadnia. Pár soros megjegyzést is mellékelhet az üzenethez a "Megjegyzés" rovatban.
Nem igazán lehetnek boldogok azok, akik tavaly szeptemberben, 1900 dollár feletti árfolyamokon vásároltak aranyat befektetési céllal, hiszen a nemesfém árfolyama azóta sem tudta igazán megközelíteni akkor elért csúcsát, s jelenleg is mintegy 10 százalékkal e szint alatt tartózkodik. A dollárban számított árfolyam azóta csak oldalazásra volt képes, s beszorult egy elég széles sávba, amelynek alsó határát az 1530, felső szélét pedig az 1800 dolláros árfolyam jelenti.
Az egy éve tartó, úgynevezett sávozó mozgás ellenére a hosszabb távon befektetőknek egyelőre nincs okuk aggodalomra, a legalapvetőbb technikai elemzési eszköz, a csúcsok és mélypontok elhelyezkedésének vizsgálata az árfolyamban egyelőre nem jelzi azt, hogy véget ért volna az arany árfolyamának felfelé tartása a dollárral szemben. Ennek a technikának a lényege, hogy kizárólag a legális csúcsok és mélypontok egymást követő elhelyezkedését figyelve állapítja meg az uralkodó trendet. Egy mélypontot csúcs követ, egy csúcsot mélypont. Akkor megy egy árfolyam új, magasabb csúcsra vagy mélypontra, ha az adott napon elért árfolyam egy bizonyos százalékkal − a leggyakrabban 3 százalékos szűrőt használnak − meghaladja a korábbi csúcsot, és az új mélypont esetében is hasonlóak a feltételek. Akkor szokás ebben a rendszerben legális csúcsról vagy mélypontról beszélni, ha az adott csúcs vagy mélypont kialakulásának napját bemutató japán gyertya vagy oszlop tartományán kívül a következő időszakban legalább három napot, hetes chart esetén hetet eltölt az árfolyam.
Ebből a szempontból az arany dollárban számított árfolyamának hetes chartján jelenleg a csúcsok és a mélypontok a már említett két szélsőérték között helyezkednek el. Ez azt is jelenti, hogy 1800 dolláron már csinált egy alacsonyabb csúcsot az árfolyam az 1900 dollár feletti értékekhez képest, azonban az 1530 dolláros mélypontnál mélyebbre nem süllyedt még, s ezért trendfordulatról nem lehet beszélni. Ha az árfolyam az említett sávot − melynek szélessége nagyjából 270 dollár − lefelé hagyná el, akkor a sáv szélességével megegyező mozgás lenne az alakzat szerint elvárható, a célárfolyam egy ilyen mozgás esetén 1250 dollár magasságába mutatna. A mozgás útjában található a kiemelt jelentőségű, 1300 dollár körüli zóna, ez volt ugyanis az utolsó olyan legális mélypont a hetes grafikonon, ahonnan az arany ára magasabb csúcsra emelkedett. Csak akkor lehetne az évtizedes aranydrágulási trend teljes végéről beszélni, ha ezt a támaszzónát törné át tartósan lefelé az árfolyam. Ugyanakkor ha felfelé történne kitörés a sávból, akkor méltán lehetne számítani arra, hogy a kurzus az alakzat szélessége miatt új, a 2011 őszén elért csúcsnál is magasabb értékekre emelkedik.
Azt már rég felismerték az autógyártók, hogy a biztonsági autók a Formula 1-ben szerencsétlenebb futamokon mekkora figyelmet kapnak ? nem csoda, hogy az AMG sem szerette volna...