A 178 tétel 45 százaléka talált gazdára (az aukció utáni héten általában még 5-10 százalék elkel a galériából). A XX. század elejének grafikai munkái továbbra is keresettek, stabilan meg is kapják a ma elvárható árat. Uitz Béla húszas évek elején Bécsben készített, Hietzenbergi dombok felhős ég alatt című cinkkarca 38 ezer forintról indult. A ritka darab sokszorosított párja a MNG gyűjteményében található, a piacon eddig még nem bukkant fel belőle egy sem − el is jutott most 170 ezer forintig. Bortnyik Asszony a kútnál korsóval című szignált rézkarca ugyanebből az időből 44 ezerről indult és 130 ezernél ütötték le − néhány éve ezt 160 ezer forinton árverezték el, ugyancsak az Arténál. Szőnyitől is volt két húszas évek eleji rézkarc, a Gondolkodó félakt és a Feltámadás, ezek 28, illetve 24 ezer forintért cseréltek gazdát.

Az árverés legbiztatóbb eseménye azt is jelentheti, hogy felértékelődnek az egyedi grafikai munkák: Szabó Vladimir Idős pár című tusrajzának 90 ezres kezdő árát 300 ezer forintig tornázták fel. A megmaradt tételek között is sok olyan van, amelynek kvalitásához nem férhet kétség, csak éppen nincs divatban. Jellegzetes példája ennek Borsos Miklós egyedi tusrajza, a Szobor tájban.

Idős pár
Kép: Szabó Vladimir tusrajza több mint háromszorosára drágult