A cég elemzése szerint, mivel az otthoni munkavégzés továbbra is népszerű, a bűnözők kihasználják ezt, és a támadók a rosszul védett távelérési eszközök hiányosságain keresztül hozzáférnek a vállalati hálózatokhoz. A távoli asztali protokoll (RDP) a leggyakoribb támadási cél, de az elemzés szerint bármelyik távoli kapcsolatot létrehozó eszközben előfordulhatnak biztonsági rések és sérülékeny beállítások.

Az Eset szerint az elmúlt időszakban egyre több, nem megfelelő védelemmel rendelkező home office rendszer csatlakozott az internethez, és a bűnözők valószínűleg a "zsarolóvírus-bandákat" utánozva támadnak.

A társaság és az IT-biztonsággal foglalkozó szoftverdisztribútor, a Sicontact Kft. a károk megelőzésére közleményében azt ajánlja, hogy többrétegű védelmi rendszert alkalmazzanak, és automatikusan engedélyezzék a letöltődő javítócsomagok telepítését. A felhasználók alkalmazzanak például erős jelszavakat, készítsenek biztonsági másolatokat és ne kattintsanak ismeretlen feladótól származó levélben érkező linkekre, mellékletekre - írja az MTI.

Az otthonról dolgozókat más fajta malware-ekkel és phising megoldásokkal is támadják. Van közöttük például olyan átverés, amely Windows- vagy Office-frissítésnek álcázza magát.