Collection #1 néven felkerült a hackerfórumokra egy 2,7 milliárd soros adatbázis, amely több mint 1,1 milliárd egyedi emailcímre és jelszó kombinációra bontható. Az adatbázisban viszont sok szabálytalan karaktert tartalmazó jelszó is volt, valamint olyanok, amelyek már korábban kiszivárogtak és régieknek tűnnek. Így a ténylegesen kiszivárgott azonosítók és összekapcsolható belépőkódok száma 772 904 991.
Az egyelőre kérdés, hogy hogyan szerezték meg a védett adatokat, mert egyetlen szolgáltató vagy oldal adataival sem összeegyeztethető. Azt viszont tudni, hogy jelent meg először a 743 millió jelszót tartalmazó adatbázis: a MEGA felhő alapú fájlmegosztó szolgáltatásra töltötték fel a 87 gigabájtnyi adatot - derül ki az amerikai Forbes cikkéből.
Kapcsolódó
Azt, hogy az Ön jelszava és emailcíme kikerült-e a netre a Collection #1-ban ellenőrizheti. A felhasználó nevet ezen, a jelszót pedig ezen az oldalon nézheti meg. A HIBP adatbázisai nem tárolnak ellenőrzött jelszókat, biztonsággal használhatók.
Azért fontos ellenőrizni, hogy a megtámadott fiókok között szerepel a sajátja, mert ha máshol is az emailfiókjával megegyező jelszót használt, akkor ott is megtámadhatják. Ez lehet banki alkalmazás, vagy akár közösségi oldal fiók is, ahol aztán adathalászok tovább gyűjthetik az adatokat a felhasználókról a pénzükre pályázva. Viszonylag sokan követik el ezt az adatvédelmi hibát.
Legolvasottabb

A nyugdíjasok egy része kivételes emelést kaphat, íme a feltételek

Beindult a halálspirál a boltokban

Sokkok jönnek egymás után - megszólalt dr. Végzet, hű maradt a gúnynevéhez

Üzent a tanároknak és az egészségügyben dolgozóknak Pintér Sándor
Koronavírus: sebességet váltott a járvány

Hogyan kell majd szólítani a főispánt és az alispánt? Itt a válasz

Végrendelet: mikor és hogyan kell megírni, mire érdemes nagyon figyelni?
