Ez a program emailben elküldi a cikk címét és bevezetőjét, önnek csak a címzett e-mail címét kell megadnia. Pár soros megjegyzést is mellékelhet az üzenethez a "Megjegyzés" rovatban.
A piac ugyan nem nyugodott meg, mégis visszatért 270 forint alá az euró jegyzése délután - tájékoztatott Ruzsonyi Ákos, a Commerzbank üzletkötője. Hozzátette: a hazai deviza így is alulteljesített némileg a régiós fizetőeszközökhöz képest, a zlotyhoz 0,5, a cseh koronához viszonyítva pedig 0,25 százalékkal gyengült.
Kora délután - a súlyos csalódást okozó amerikai GDP-adatsor nyomán - új csúcson, 239 forint közelében tetőzött a svájci frank jegyzése, ám háromnegyed öt tájban ennél lejjebb, 238,15-ön állt az árfolyam. Ugyanekkor a dollár 188 forint alatt forgott - miután az EUR/USD 1,44 közeléből 1,4350-re szelídült -, az euró pedig 269,70-nél járt.
A tengerentúli adatok nyomán felerősödtek a W-alakú recessziótól való félelmek, és az is kérdésessé vált, hogy ezek a fejlemények mennyiben rajzolják át a Fed elnökének a QE3-ról alkotott véleményét - fogalmazott a szakember, aki szerint sokán már az eddigi monetáris élénkítőprogramok hatását is megkérdőjelezik.
Ahhoz képest - emelte ki Ruzsonyi -, hogy a helyzet továbbra is súlyos, mind az USA-ban, mind az EU-ban (lásd a spanyol kilátásrontást), a forint igen masszívan tartja magát. Épp ezért félő, hogy akár jelentősebb esésbe is válthat a hazai deviza.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
A Magyar Közlöny mai számában részletesen írnak arról, hogyan érinti a kormány csütörtöki, koronavírus-járvány megfékezésével kapcsolatos döntöse az autós vállalkozásokat.
bankelemzo, 2011.07.31 15:18
jegybakjainak hitelként. A jegybankok pedig a kereskedelmi bankoknak adnak hitelt, amik majd a lakosságnak.
Mivel az előállított levegőpénz mögött semmi fedezet nincs, az inflációt gerjeszt. Azért, hogy ne legyen hiperinfláció
kamatot kell fizetni, hiszen a pénzt ki kell vonni a gazdaságból (kereslet csökken) A csökkenő kereslet csökkenő beruházásssal jár.
Munkanélküliség emelkedéssel. A lakosságnak és mindenkinek újbóli hitelre van szüksége és így tovább...
Éveken keresztül ez a kamat folyamatosan fizetésre kerül a hitellel együtt. A rendszer igazi nyertese a Központi bank (jegybankok bankja), mert a
'légpénzből' kamatokon keresztül tényleges értékkel(munkaértékkel) rendelkező pénzt állít elő.
Mindezt úgy teszi, hogy az önálló országok jegybakjait arra kötelezi, hogy a pénzkibocsátás csak a központi bank végezheti.
A jelenlegi bankrendszert tehát felkellene számolni! A kamatot elkell törölni!
Bár demokráciának nevezik a rendszert, de valójában feudalista rendszer működik a színfalak mögött, amit a bankrendszer központi csúcsragadozói irányítanak.
Egy szűk körnek a zsebét, (Központi Bank) vezetőinek zsebét tömjük. Ők irányítják a jegybankok vezetőit, a médiát, a hitelminősítő cégeket és befolyásolnak mindenkit.
Megtehetik, hiszen ők mindennel rendelkeznek.
Öszefoglalva a bankárok mások munkájának az eredményeit elveszik: milliókat, milliárdokat keresnek a semmiből, mindezt demokráciába bújtatott módon teszik.
A rendszer szánalmas ám a bankárok szempontjukból jól felépített.
Ha változatni szeretnéd Központi bankon belül, akkor félreállítanak ürüggyel (lásd: Dominik S.).
Ha országos szinten ki akarsz bújni a Közpoti Bank hatalma alól, akkor terrorizmussal vádolnak és háborút indítanak, hogy az ország vezetőit etávolítsák (Líbia).
Ilyen világban élünk!
Rá kell jönni, hogy egy Új rendszert kell felépíteni.