A 30 vezető iparvállalat DJIA-indexe 0,25 százalékos, az S&P 500-as mutató 0,38 százalékos, a technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója pedig 0,44 százalékos mínuszban indította a kereskedést.
A kockázatvállalási hangulatot jelentősen visszavetette az a friss adat, hogy a kínai beszállítások masszív zavarai miatt a japán gyárak termelése az utóbbi hét év legerősebb ütemével esett vissza februárban. Ez újabb jelzés arra, hogy recesszióba csúszhat a világ harmadik legnagyobb gazdasága.
Kapcsolódó
Csütörtökön 1 százalék körüli mínuszokban is jártak a New York-i tőzsdeindexek, leginkább a nagy tőkeértékű vállalatok, köztük a Microsoft és az Apple árfolyama csökkent. Jóllehet az új koronavírus terjedéséről közölt napi beszámolók feszültségben tartják a piacokat, azok a remények, hogy a világ nagy jegybankjai intézkedéseket tesz a növekedés lassulásának ellensúlyozására, rekordközeli értékeken tartották az S&P 500-as mutatót.
Csütörtökön végül mérsékelt mínuszokban zártak a New York-i tőzsdeindexek. A Dow Jones 0,44 százalékkal, 29 219,98 pontra, az S&P 500-as mutató 0,38 százalékkal, 3373,23 pontra, a Nasdaq Composite mutatója pedig 0,67 százalékkal, 9750,97 pontra esett.
Pénteken nyitáskor a vállalatok közül az online fájltárolási szolgáltatást nyújtó Dropbox árfolyama 18,3 százalékkal emelkedett, miután javította működési nyereséghányadának kilátásait, valamint 600 millió dolláros részvényvásárlási programot jelentett be.
A Deere, a világ legnagyobb mezőgazdaságigép-gyártója 7,06 százalékkal drágult a nyitásban, köszönhetően annak, hogy a várakozásokkal ellentétben nem csökkent, hanem emelkedett nyeresége 2020-as pénzügyi évének február 2-án zárult első negyedében.
A Sprint árfolyama 6,32 százalékkal emelkedett, a T-Mobile Amerikáé viszont 0,33 százalékkal csökkent nyitáskor annak nyomán, hogy módosították a harmadik és negyedik legnagyobb amerikai távközlési szolgáltató fúziós megállapodásának feltételeit. Ennek értelmében a Sprintben többségi tulajdonos japán Softbank részesedése 27 százalék helyett 24 százalék, a T-Mobile anyavállalatáé, a német Deutsche Telekomé pedig 42 százalék helyett 43 százalék lesz az új vállalatban.
Borús a hangulat Nyugat-Európában
A nagy nyugat-európai értéktőzsdéken borús a hangulat. Péntek délután fél négykor a londoni FTSE-100 index 0,14 százalékos, a frankfurti DAX-30 index 0,03 százalékos, a párizsi CAC-40 0,21 százalékos, az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül pedig az EuroStoxx50 0,20 százalékos mínuszban állt.
A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,0809 dollárt adtak, 0,20 százalékkal gyengült az amerikai deviza. A jenhez képest 0,17 százalékkal gyengült a dollár, 111,92 jenen forgott.
A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajféleség, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára zuhan. A legközelebbi, áprilisi határidős jegyzésekben a Brent hordónként 2,23 százalékos mínuszban, 57,999 dolláron, a WTI pedig 1,74 százalékos veszteségben, 52,94 dolláron forgott fél négykor.
Az arany ára több mint 1 százalékkal újabb hétéves rekordra emelkedett. A New York-i árupiacon az azonnali jegyzésekben a nemesfém unciánkénti ára 1,32 százalékkal, 1640,76 dollárra, áprilisi szállításra pedig 1,51 százalékkal 1644,95 dollárra nőtt - írta az MTI.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Legolvasottabb

Újabb telefonos csalás terjed Magyarországon

A nyugdíjkorhatár emelkedik, vele a rendszer igazságtalansága is nő

A kormány bejelentette: marad a maszkszigor és a kijárási tilalom

Két új hadiüzem is épül Magyarországon

Bejött Putyin számítása

A kínai vakcinák körül egyre nagyobb problémák merülnek fel

Döntött az Aldi: ezek a termékek biztosan hiányozni fognak a jövőben

Új fejlemény Szputnyik-ügyben Szlovákiában
