Nem érdemes most kínai papírokat venni - fogalmaz a guru. De nemcsak a kínai eszközökben lát veszélyt Faber, véleménye szerint ugyanis minden olyan részvénnyel óvatosan kell bánni, amely 2009-ben a kínai növekedésből profitált, mivel azok - illetve eredményeik - nem fenntarthatók.
Ebbe a körbe pedig számos amerikai multinacionális vállalat is beletartozik. A még ennél is sötétebb jövőképet támasztja alá Faber szerint a kínai gazdasági növekedés várható lassulása, amelynek következtében nagy mennyiségű többletkapacitás jön létre, a piacokat pedig így többletkínálat áraszthatja el. Az ipari szektor meglehetősen sebezhetővé vált az utóbbi időben - mondta Faber. Véleménye szerint a Dow Jones Industrial és az S&P 500 20 százalék felett is zuhanhat a januári csúcshoz képest a közeljövőben.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Legolvasottabb

Szigorú szabályok léptek életbe szombaton: szinte minden boltra és termékre érvényes

Felvettük a babaváró hitel, de kiderült: nem lehet gyerekünk. Mi a teendő?

A Mol kéréssel fordult a magyar autósokhoz
Hatósági áras üzemanyagok: nem várt probléma az OMV-nél

Ukrajna: a még nagyobb katasztrófa elkerülése lehet a cél

Adategyeztetés: szüneteltethetik a nyugdíját annak, aki ezt elmulasztja

Űgy túnik, Szlovákia sem elég vonzó
