Business Talks '24

Üzleti konferencia

Ne maradjon le az év
üzleti konferenciájáról!

Szerezze be
jegyét most.

Kiemelték: az ajánlat időtartamának kezdő napja szeptember 10., zárónapja október 11.

Az ajánlattevő nem tervez számottevő változást a társaság menedzsmentjében, munkavállalói összetételében és létszámában - állapította meg a cég igazgatósága. A testület ugyanakkor az ajánlat elfogadását nem javasolja a tőzsde honlapján elérhető dokumentum szerint. A társaság érdeke, hogy a közkézen lévő részvényeinek száma minél nagyobb arányban megmaradjon, amely a kellő likviditás és a részvényesi ellenőrzés alapja és egyben a hosszútávú szabályozott piaci jelenlét garanciája - érveltek.

Az igazgatóság a társaság részvényeinek értékét a korábban közzétett Növekedési Stratégiára és független pénzügyi tanácsadó véleményére alapozva a vételi ajánlatnál magasabb szintekre pozícionálja - idézi a közleményt az MTI.

A tőzsdén jegyzett életbiztosító júniusban közölte, hogy részvényeire a Hungarikum Biztosítási Alkusz Kft. kötelező nyilvános vételi ajánlatát benyújtotta a jegybankhoz felügyeleti jóváhagyásra.

A részvénytársaságban legalább ötszázalékos szavazati joggal rendelkezik jelenleg a Hungarikum Biztosítási Alkusz Kft. (32,69 százalék), a VINTON Vagyonkezelő Kft. (11,79 százalék), a KAPTÁR Befektetési Zrt. (5,34 százalék) és Móricz Gábor (5,29 százalék).

A CIG Pannónia csoport bevétele a társaság jelentése szerint 18,4 milliárd forintra nőtt az első félévben, ami 68 százalékos növekedés a múlt év azonos időszakához képest. A biztosítási díjak 16 százalékkal 10,8 milliárd forintra növekedtek idén január-júniusban.

A CIG Pannónia részvényeivel a BÉT prémium kategóriájában kereskednek, a papír hétfőn 324 forinton zárt, éves maximuma 379 forint, minimuma 265 forint volt.

A Hungarikum Biztosítási Alkusz Kft. nagyvállalati ügyfelek kiszolgálására szakosodott, egyedi igényeket kielégítő biztosítási megoldásokat kínál. A társaság 2003-ban alakult; a 12 vállalatból álló cégcsoport árbevétele 2020-ban 9 milliárd forintot meghaladó volt, az általuk közvetített biztosítások díjállománya meghaladta a 100 milliárd forintot.

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!