Ez a program emailben elküldi a cikk címét és bevezetőjét, önnek csak a címzett e-mail címét kell megadnia. Pár soros megjegyzést is mellékelhet az üzenethez a "Megjegyzés" rovatban.
Roppant szerény forgalomban 0,6 százalékos pluszban zárt a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe csütörtökön, az előző napi esést követően. A BUX az utolsó percekben meredek emelkedést produkált, így napi csúcson, 17 275 ponton fejezte be a napot.
A csekély érdeklődést jelentő ünnepi hangulatban - és a devizapiaci izgalmak mellett - mindössze 3 milliárd forint körüli értékben születtek kötések a pesti parketten, amelynek a felét az OTP tette ki. Az előző napinál is szerényebb forgalom igencsak hír- és eseménymentes kereskedésben valósult meg, a jelek szerint a sikertelen magyar államkötvény-aukció sem okozott különösebb megrázkódtatást a befektetőknél.
A blue chipek a bankpapír kivételével drágultak - ugyanakkor az OTP-részvény árfolyamát csak az utolsó percekben húzták föl a stagnálást jelentő 3300 forintos szintre.
A Richter 1,3 százalékkal 34 745 forintig erősített, a Mol 0,8 százalékkal 17 725 forintig jutott, míg az Mtelekom értéke 0,2 százalékkal 521 forintra nőtt. A társaság részvényárfolyamát nem viselte meg, hogy az amerikai pénzügyi felügyele (SEC) vádat emelt a Deutsche Telekom a Magyar Telekom, és a magyar társaság korábbi vezetői ellen korrupció gyanújával. Az Egis jegyzése változatlanul 17 500 forinton maradt. Viszonylag jelentős érdeklődés mellett az E-Star ezúttal fél százalékot meghaladó erősödést produkált.
Nagyobb elmozdulások az árfolyamokban csak a kisebb papíroknál voltak tapasztalhatóak, bár a BUMIX-index a BUX-tól elmaradó emelkedéssel állt a kereskedés végén.
A pesti börze a régióban az egyik legjobban szereplő részvénypiac volt; teljesítménye nagyjából megfelelt a jelentősebb nyugat-európai tőzsdék által mutatott emelkedésnek.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Valami roppant izgalmas kompakt szabadidő-autó bemutatója volt, amikor az orrom elé tolta Zoli ezt a videót és valamikor a vacsora után, amikor vissza tántorogtam a szobámba, nyugodtan...