Business Talks '24

Üzleti konferencia

Ne maradjon le az év
üzleti konferenciájáról!

Szerezze be
jegyét most.

A londoni FTSE-100 mutató 0,36 százalékos, a frankfurti DAX-index 1,04 százalékos, a párizsi CAC-40 index pedig 0,78 százalékos pluszban zárt. Milánóban 0,62 százalékkal, Madridban pedig 0,55 százalékkal nőtt az irányadó tőzsdemutató. A páneurópai indexek közül a Stoxx Europe 600 0,42 százalékkal, az FTSE Eurofirst 300 index pedig 0,46 százalékkal, míg az euróövezeti EuroStoxx50 0,84 százalékkal emelkedett.

Az európai tőzsdéket is felfelé húzták azok a hírek, hogy Kína a feszültségek kiéleződésének ellenére is kész tárgyalni egy részleges kereskedelmi megállapodásról az Egyesült Államokkal. A világ két legnagyobb gazdaságának a kereskedelmi főképviselői csütörtökön ülnek össze újabb fordulóra Washingtonban, és bár átfogó megállapodásra már nem számítanak a piacok, valamiféle tűzszünetben reménykednek.

Európában viszont minden eddiginél távolibbnak tűnnek azok a kilátások, hogy az utolsó pillanatban mégis létrejön a megállapodás Nagy-Britannia és az Európai Unió között a brit uniós tagság megszűnéséről. Michel Barnier, az

Európai Bizottság brexit-ügyi főtárgyalója az Európai Parlament brüsszeli plenáris ülésén kijelentette: egyelőre nem látszik semmilyen megállapodás körvonalazódni az Egyesült Királyság rendezett európai uniós kiválásának feltételeiről.

New Yorkban a Dow Jones ipari átlag 0,60 százalékos, az S&P 500-as index 0,72 százalékos a Nasdaq-piac összetett mutatója pedig 0,87 százalékos pluszban állt az európai tőzsdezárás idején.
A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajkeverék, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára is emelkedett az amerikai-kínai kereskedelmi feszültségek enyhülésének jeleire.

A decemberi határidős jegyzésekben a Brent hordónként 1,70 százalékos pluszban, 59,23 dolláron, a novemberi szállítású WTI pedig 1,81 százalékos nyereségben, 53,58 dolláron forgott fél hatkor.

A New York-i árupiacon az arany unciánkénti ára decemberi szállításra 0,55 százalékkal, 1512,15 dollárra nőtt.

Egy euróért 1,0979 dollárt adtak a nemzetközi bankközi piacon, 0,22 százalékkal erősödött a közös európai fizetőeszköz.

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!