Business Talks '24

Üzleti konferencia

Ne maradjon le az év
üzleti konferenciájáról!

Szerezze be
jegyét most.

A biztosítótársaság kedden tette közzé a nemzetközi számviteli szabályok szerinti (IFRS), konszolidált, nem auditált jelentését. A CIG tájékoztatása szerint a 2017-es év négy negyedévében elért adózott eredménnyel összehasonlítva - az egyszeri hatásokat kiszűrve - az akkori csoportszintű 349 millió forintos adózott eredményéhez képest a 2018-as adózott eredmény növekedése 1,757 milliárd forint.

A BÉT honlapján közzétett gyorsjelentés szerint az eredmény növekedése alapvetően a megnövekedett szerződésállománynak és szerzéskapacitásnak, illetve a portfoliótisztítás eredményes lezárásának, és a szigorú költséggazdálkodás kiterjesztésének köszönhető.

A 2018-as teljes átfogó jövedelem 1,061 milliárd forint nyereség lett. A biztosítási díjbevétel a tavalyi év díjbevételének 96 százaléka, 25,832 milliárd forint. Ágazati összetételben a nem-életbiztosítási szegmens IFRS szerinti díjbevétele 91 százaléka az összehasonlító időszak adatának. Az életbiztosítási szegmens IFRS szerinti díjbevételei a 2017. évi díjbevétel 98 százalékát érték el.

Az élet szegmensben az új szerzés 3,212 milliárd forint volt, ezen belül a hagyományos és csoportos életbiztosítások értékesítése 53 százalékkal emelkedett a megelőző évhez képest. A CIG Pannónia saját tőkéje a 2017. év végi 9,015 milliárd forintról 17,442 milliárd forintra, vagyis 93 százalékkal nőtt 2018-ban.

A CIG Pannónia életbiztosítási üzletágának Szolvencia II szerinti tőkemegfelelése 346 százalék, míg a nem-életbiztosítási üzletág tőkemegfelelése 183 százalék, így teljesítik a Felügyelet által minimálisan elvárt 150 százalékos tőkemegfelelési szintet.

A CIG Pannónia részvényeivel a BÉT prémium kategóriájában kereskednek, a papírokkal az elmúlt egy évben 353 és 482 forint között kereskedtek, előző napi záróára 415,5 forint volt.

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!