Az északi-tengeri olajfajta hordónkénti ára 68 centtel (1,25 százalékkal) 53,67 dollárra csökkent. Csütörtökön a Brent ára 5,05 százalékkal, 2,89 dollárral esett, az olajfajta jegyzése a hét eleje óta csaknem 10 százalékkal csökkent.

A kőolaj árának a lejtmenetét részben az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed szerdai kamatemelése és az a jelzése okozta, hogy jövőre további kamatnövelésekre kerülhet sor. Ez lassíthatja az amerikai gazdasági növekedést és közvetve a világgazdaságét is, ami miatt viszont visszaeshet a kőolaj iránti keresletet - írja az MTI.

A Brent ára az októberben beállított idei csúcsáról már több mint 35 százalékkal zuhant.

A Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) vezetője, Fatih Birol csütörtökön azt mondta, hogy nem számít a kőolaj jelentősebb drágulására, amíg nem mérséklődnek a geopolitikai feszültségek.

Az OPEC és más olajtermelő országok, élükön Oroszországgal, a hónap elején napi 1,2 millió hordós termeléscsökkentésről döntöttek. Az intézkedés azonban csak januárban lép életbe, miközben az olajtermelés rekordszinten vagy rekord közeli szinten áll az Egyesült Államokban, Oroszországban és Szaúd-Arábiában.

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!