Ez a program emailben elküldi a cikk címét és bevezetőjét, önnek csak a címzett e-mail címét kell megadnia. Pár soros megjegyzést is mellékelhet az üzenethez a "Megjegyzés" rovatban.
Hatalmasra duzzadt a hitelre vásárolt értékpapírok állománya a New York Stock Exchange-en. A CNBC.com szerint a tőzsdetag brókercégeknél a hitelre vásárolt részvények árfolyamértéke december elejére elérte a 412 milliárd dollárt, ez magasabb, mint a 2007-2009-es medvepiac kezdete előtt, a nyáron mért korábbi csúcsnak számító 372 milliárd dollárt. A piac emelkedésével az értékpapírok vásárlására felvett hitelek állománya az év eleje óta 13,2 százalékkal emelkedett, 2012 elejéhez képest 50 százalékos a mért növekedés.
A részvényvásárlásra felvett hitelek állományának masszív emelkedését a portál szerint jó és rossz jelként is lehet értelmezni. Pozitív, hogy a befektetők oly mértékben bíznak a részvényárfolyamok további emelkedésében, hogy hajlandóak extra kockázatot bevállalni az erre játszó pozíciók felvételekor. Rossz hír lehet viszont, hogy a befektetők kezdenek túlságosan óvatlanná válni, ami megágyazhat egy nagyobb piaci lejtmenetnek is, akárcsak 2007 nyarán.
Ez a helyzet a jelek szerint azt eredményezi, hogy a befektetők a már a kisebb korrekciókat is részvények vásárlására használják fel, s mindaddig nincs is baj, amíg a javuló makrogazdasági adatok a tőzsdei áremelkedést alátámasztják. Problémát ez akkor jelenthet, ha valamilyen valóban kedvezőtlen hír érkezik, s a trend megfordul. Ekkor ugyanis a kényszerű pozíciózárások felerősíthetik egy esés intenzitását - hívják fel a figyelmet a megkérdezett szakértők.
Eközben Douglass Kass, a Seebraze Partners Management alapítója szerint a brókercégek kereskedési termeiben egy olyan grafikonnal ijesztgetik egymást a brókerek, ami a Dow Jones Industrial Average 1928-29-es teljesítményét és az index utóbbi időszakban bemutatott teljesítményét hasonlítja össze - írja Mark Hulbert, a Marketwatch szakértője. Kass szerint a két grafikon közti hasonlóság kísérteties. Tom McClellan, neves technikai elemző szerint, ha a történelem ismétli önmagát, akkor a részvénypiac csúcsát 2014 január 14-én érheti el, ez megfelelne az 1929 szeptember 3-i indexcsúcsnak.
Persze vannak szkeptikusabb szakértők is, akik nem nagyon hisznek abban, hogy a történelem ilyen pontossággal ismételné önmagát. David Leibner, a Center for Innovative Financial Technology alapítója szerint ezek az összehasonlítások kiváló példái annak, hogy valaki a rendelkezésére álló adathalmazokat rosszul használja fel. Ha elegendő mennyiségű grafikont tanulmányozunk, akkor egész sor, az 1928-29-esre nagyon hasonlító alakzatot tudunk felfedezni, amelyek nem végződtek krachhal.
Doug Kass ugyanakkor megjegyzi, ő ügyfelei részére nem azért küldte ki az említett chartokat, mert emiatt közelgő összeomlást sejt, hanem egyszerűen érdekesnek találta azokat. Ő sem hisz egy összeomlásban, azonban úgy gondolja, a részvénypiacon a következő években az átlagosnál rosszabb megtérülést lehet majd a következő években elérni.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Annyira bevett lett fedélzeti kamerás videókat töltögetni a hazai utakról, hogy már csak a büntetőfékezős idiótákra szokás felkapni a fejeket, pedig létezik még ahhoz mérhető közlekedési...
libamaj, 2013.12.15 21:05
Azt nem tudni mikor lesz belőle pontosan baj és hogy milyen lesz az a baj de az biztos,hogy a fedezetlen pénz egyszer bekopogtat és elkéri az árát.