A részvénypiac forgalma 10,2 milliárd forint volt, a vezető részvények a Richter kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest, az OTP árfolyama 10 ezer forint alá esett.

Negatív volt a hangulat a piacokon. Ennek részben az az oka, hogy Európa nagy része ünnepnapot tart, ezért nem nyitottak ki a lokális tőzsdék, részben pedig a török helyzet és az eluralkodó kereskedelmi háború nyomta rá bélyegét a szerdai kereskedelmi napra - fejtette ki. A BUX index fél százalékos csökkenésével felülteljesítő volt a többi tőzsdéhez képest, hiszen a nyugat-európai tőzsdék 1,6-1,7 százalékos mínusszal zártak, és az amerikai piacok is 1-1,3 százalékos mínuszban tartózkodnak - mondta el Csépai Miklós, a Gránit Bank treasury értékesítési vezetője.

A Mol árfolyama 12 forinttal, 0,42 százalékkal 2816 forintra csökkent, 1,6 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 195 forinttal, 1,94 százalékkal 9855 forintra esett, forgalmuk 6 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom 1 forinttal, 0,25 százalékkal 403 forintra gyengült, forgalma 187,8 millió forint volt.

A Richter-papírok 120 forinttal, 2,37 százalékkal 5180 forintra erősödtek, forgalmuk 1,7 milliárd forintot ért el.

A BUMIX 3675,93 ponton zárt szerdán, ez 33,10 pontos, 0,89 százalékos csökkenés a keddi záráshoz viszonyítva.

Így ment Európának

Jelentős mínuszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék szerdán.

A londoni FTSE100 index 1,48 százalékos, a frankfurti DAX-30 1,62 százalékos mínusszal, a párizsi CAC-40 mutató 1,82 százalékos csökkenéssel fejezte be a napot.

A befektetői hangulatot erőteljesen rontotta, hogy Fuat Oktay török alelnök szerdán Twitter-üzenetben közölte: Törökország megemelte több amerikai termék, például a személygépkocsik, a szeszes italok és a dohányáruk vámját, válaszul az amerikai szankciókra.

A európai tőzsdezáráskor az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 1 dollár 80 cent csökkenéssel, 70,66 dolláron állt.

Szerda késő délutánig szinte folyamatosan csökkent a kőolaj ára reggel óta, részben azokra az adatokra reagálva, hogy a várt csökkenés helyett nőtt az amerikai kereskedelmi olajtartalék a múlt héten.

Ugyanekkor a New York-i tőzsdén a 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 0,95 százalék, a részvények szélesebb körét felölelő S&P500 index 1,06 százalék mínuszban volt, a technológiai papírok Nasdaq Composite mutatója pedig 1,55 százalék csökkenést jelzett.

A fotó forrása: Napi.hu/Szabó Dániel.

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!