Business Talks '24

Üzleti konferencia

Ne maradjon le az év
üzleti konferenciájáról!

Szerezze be
jegyét most.

Kiemelték, a pénzpiaci alapokból 900 millió forintot meghaladó tőke áramlott ki. A hozamok ezt kompenzálni csak kis részben tudták, így összességében 1,9 százalékkal 35,3 milliárd forintra csökkent a vagyon a kategóriánál.

A kötvényalapoknál meghaladta a 11 milliárd forintot a vagyonbeáramlás mértéke, döntően a rövid futamidejű alapoknak, azon belül is a hazai alapoknak köszönhetően. A kategória vagyona 0,7 százalékkal 1496 milliárd forintra nőtt.

Az ingatlanalapokból a hónapban 0,7 milliárdnyi tőke áramlott ki, a nettó eszközérték pedig 0,6 százalékkal 1675 milliárd forintra nőtt.

A vegyes alapokba 32 milliárdnyi tőke áramlott be júliusban, azonban az átsorolások miatt 3,7 százalékkal 1530 milliárd forintra csökkent a vagyon; a hozamok némileg csökkentették az átsorolás okozta veszteséget.

A részvényalapokba 13,2 milliárd forint tőke áramlott be a hónapban, a vagyon pedig az árfolyammozgásoknak is köszönhetően 3,6 százalékkal 768 milliárd forintra nőtt. Év eleje óta ez a kategória nőtt a legnagyobb mértékben, 26,7 százalékkal.

A tőkevédett alapok esetében júliusban 4 milliárdos tőkekiáramlás következett be, ami egy lejárt alap számlájára írható teljes egészében. A vagyon ennek megfelelően 7,3 százalékkal 52 milliárd forintra csökkent.

Az abszolút hozamú alapokból 1 milliárd forintnyi tőke áramlott ki szintén egy lejárt alapnak köszönhetően, a vegyes alapoknál már említett átsorolások következtében azonban a tőkebeáramlás 106 milliárdra duzzadt. A hozamok nem tudták segíteni a növekedést, de így is a kategória esetében 14 százalékkal 857 milliárdra nőtt a vagyon.

A származtatott alapok esetében júliusban 0,3 milliárd forintos tőkekiáramlás volt látható. Miután a hozamok sem tudták segíteni a növekedést, a kategória vagyona fél százalékkal 115 milliárd forintra csökkent.

Az árupiaci alapoknál gyakorlatilag nem volt tőkemozgás, a hozamok azonban jelentősen erősíteni tudták a növekedést. A vagyon ennek megfelelően 5,1 százalékkal 56 milliárd forintra nőtt.

Az elsősorban intézményi befektetők vagyonát kezelő zártkörű alapokba az elmúlt hónapban közel 1 milliárd forintnyi tőke áramlott be. A hozamok is hozzá tudtak tenni a növekedéshez, így összeségében a vagyon 1,1 százalékkal 758 milliárd forintra nőtt július végére - ismertette a Bamosz.

A Bamosz-nak 25 tagja van, amelyek összesen 10 800 milliárd forint vagyont kezelnek.

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!