Ez a program emailben elküldi a cikk címét és bevezetőjét, önnek csak a címzett e-mail címét kell megadnia. Pár soros megjegyzést is mellékelhet az üzenethez a "Megjegyzés" rovatban.
A részvénypiac forgalma 12,3 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest.
A Budapesti Értéktőzsdén csütörtökön a nyugat-európai piacokhoz hasonlóan pozitív hangulat uralkodott. A BÉT-en a vezető részvények közül az OTP volt a nap nyertese, amely 1,88 százalékkal tudott erősödni - mondta el Soós Frigyes, az OTP Treasury értékesítője az M1 csatornán az MTI szerint.
A Mol Nyrt. éves rendes közgyűlése csütörtökön 94,2 milliárd forint osztalék kifizetését szavazta meg a 2017-es eredmény után, ennek megfelelően a részvényenkénti osztalék 127,5 forint.
Az elfogadott igazgatósági javaslat szerint az egy részvényre jutó alap osztalék 85 forint, ami 9 százalékos növekedés az előző évihez képest. Ezen felül a tavalyi pénzügyi eredmények alapján az alaposztalék mértékének 50 százalékát kitevő, részvényenként 42,5 forint, egyszeri osztalékot fizet a társaság.
A Mol 4 forinttal, 0,13 százalékkal 2962 forintra csökkent, 2,2 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 210 forinttal, 1,88 százalékkal 11 380 forintra erősödött, forgalmuk 5,8 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 5,50 forinttal, 1,22 százalékkal 458 forintra nőtt, forgalma 260,7 millió forint volt.
A Richter-papírok árfolyama 35 forinttal, 0,66 százalékkal 5320 forintra emelkedett, a részvények forgalma 1,6 milliárd forintot ért el.
A BUMIX 4336,41 ponton zárt csütörtökön, ez 51,36 pontos, 1,20 százalékos emelkedés a szerdai záráshoz viszonyítva.
Jó nap volt Nyugat-Európában
Emelkedéssel zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön egy sor kedvező vállalati gyorsjelentés és a Szíria körüli feszültség enyhülése nyomán.
A frankfurti DAX-index 0,98 százalékos, a londoni értéktőzsde fő mutatója, az FTSE-100 index 0,02 százalékos, a párizsi CAC-40 index pedig 0,59 százalékos pluszban fejezte be a kereskedést. A páneurópai indexek közül a Stoxx Europe 600 0,70 százalékkal, az FTSE Eurofirst 300 index 0,67 százalékkal, az euróövezeti EuroStoxx50 pedig 0,69 százalékkal emelkedett.
Európában és New Yorkban is javította a kockázatvállalási hajlandóságot, hogy Donald Trump amerikai elnök csütörtökön jóval visszafogottabban nyilatkozott a Szíria elleni rakétatámadás esélyeiről.
A nap nyerteseként a technológiai szektor vállalatainak teljesítményét mutató alindex 1,2 százalékkal, a bankok és biztosítók mutatója pedig 1 százalékkal nőtt. Az olaj- és gázipari vállalatok 0,5 százalékkal drágultak a Közel-Keletet uraló erős feszültség hatására. A nap veszteseiként az élelmiszereket és italokat gyártó vállalatok 0,3 százalékot veszítettek értékükből, közülük is a Heineken árfolyama 1,4 százalékkal, a Carrefouré pedig 3 százalékkal esett.
A brit Man Group, a világ egyik legnagyobb fedezeti alapja (hedge found) 7,8 százalékkal drágult, miután első negyedéves beszámolója szerint 4,8 milliárd nettó tőkebeáramlást ért el, és az általa kezelt vagyon értéke 3 százalékkal nőtt. A Playtech szerencsejáték-szoftvereket fejlesztő brit vállalat árfolyama több mint 6 százalékkal nőtt arra a hírre, hogy megveszi a Snaitech olasz fogadóiroda és szerencsejáték-szolgáltató 70,6 százalékát.
Az európai záráskor a Dow Jones ipari átlag 1,23 százalékos, az S&P 500-as 0,94 százalékos, a Nasdaq-piac összetett mutatója pedig 1,14 százalékos pluszban állt.
Egy euróért 1,2316 dollárt adtak este fél hat után a nemzetközi bankközi piacon, 0,41 százalékkal gyengült a közös európai fizetőeszköz
A kriptodevizák árfolyama emelkedik. A CoinMarketCap, a legnagyobb kriptodeviza adatbázis adatai szerint a bitcoin árfolyama 9,43 százalékos pluszban, 7587,75 dolláron állt. A világ második legnagyobb kriptodevizája, az ether 463,92 dolláron, 10,16 százalékos pluszban, míg a ripple 0,5529 dolláron, 10,96 százalékos nyereségben forgott.
A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajkeverék, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára csökken. A legközelebbi, júniusi határidős jegyzésekben a Brent hordónkénti ára 0,51 százalékos veszteségben, 71,69 dolláron állt, míg a májusi szállítású WTI 0,22 százalékos mínuszban, 66,67 dolláron forgott.
A New York-i árupiacon az arany unciánkénti ára júniusi szállításra 1,46 százalékkal, 1340,10 dollárra esett.
A cikk témájával bővebben is foglalkozik a május 10-én megjelenő A 100 leggazdagabb 2018 című kiadvány, mely már előjegyezhető.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Mutatja ezt a 2012 óta gyártott w176-os előd sikere is, amely a nagypapák kedvence és az autószerelők rémálma helyett a fiatalok vágyának tárgyává tette az A osztályt. A korábbi két A-Merci generációnak ugyanis a szendvicspadlós felépítés miatti magas üléseibe könnyű volt beszállni, viszont a helyhiány miatt kisebb szerelési munkákhoz is ki kell húzni belőle a blokkot. A harmadik generációs belépő Mercedest a dizájn már magában eladta, azonban a presztízsen kívül sok mást nem tudott a kompakt konkurensek ellen felmutatni. Átlagos technika viszonylag szűkös helykínálattal, dinamikus formavilággal és kellemes vezethetőséggel. Az aktuális utódot azonban már nemcsak a forma fogja eladni: olyan technikai arzenál rendelhető hozzá, ami pár éve még a luxuslimuzinokban is csodaszámba ment.