A BUX esését ugyanis jelentősen fékezte, hogy a Richter szinte egész nap pluszban volt, és a zárás utolsó fél órájában kitört pánik idején is csupán nulláig tudott behullani. A Richter ugyanis pénteki záró árán 31 750 forinton fejezte be a kereskedést.
Ugyanakkor az OTP alól kihúzták a talajt, miután a bankpapírnál elesett az az 5900 forintos támasz, amely az idén már háromszor megfordította az esést. A nap végén így óriási pánik eladások voltak a bankpapírnál, amelyet a kereskedés vége előtt 10 százaléknál nagyobb esés miatt fel is kellett függeszteni. Ezután sem tért azonban magához a papír, amely 13 milliárd forintos forgalom mellett 11 százalékot esve 5610 forinton fejezte be a kereskedést.
Átlagos teljesítményt nyújtott a Mol, amely 5,7 százalékkal 14 470 forintig csúszott le. Jól szerepelt az MTelekom is, a pánikban általában menekülési útvonalnak használt osztalékpapír árfolyama 2,6 százalékkal 776 forintig csúszott le.
A kisebb papírok közül a másik gyógyszergyár az Egis is viszonylag jól tartotta magát, mivel 12 200 forintos záró ára 1,1 százalékos esést jelentett. Az FHB is viszonylag jól tartotta magát a nagytestvéréhez képest, a papír 3,1 százalékos eséssel 960 forinton fejezte be a kereskedést.
Komoly esést szenvedett el azonban több kisebb papír is, az Állami Nyomda, és az econet több mint 9 százalékot, a Fotex és a Rába pedig közel 8 százalékot esett vissza.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Legolvasottabb
Németország borítja az uniós olajembargót, külön tiltást vezetnek be

Felőrlő szakaszába érkezett a háború

Pletser Tamás: lassan oda jutunk, hogy az oroszoknak le kell kapcsolniuk az olajkitermelést

Megúszhatatlan a nyugdíjpofon: a megtakarítók gigantikus válság elé néznek

Lesújtó jelentés érkezett az orosz haderő katonai képességeiről
