EURUSD
Az elmúlt hetek dollárerősödését követően az EURUSD kurzusa ismét az 1,32-es szint fölé kapaszkodott vissza tegnap; miután a devizapár további süllyedésének egyelőre a 200-napos mozgó vetett gátat. Bár a rövid távú trend egyelőre lefelé mutat: a kurzus könnyen 'két tűz közé' kerülhet majd csütörtökön: hiszen a tengerentúlon délután a megszokott ütemben érkező, heti munkanélküli segélykérelmek mellett ezúttal az ADP foglalkoztatottsági mutatója orientálhatja majd a munkaerőpiaci kilátások esetleges további javulása által a Fed QE-programjának lehetséges csökkenését latolgató befektetőket.
Azonban a mai irány kijelölésében Mario Draghinak is lehet egy-két szava: mert bár az Európai Központi Bank mai ülésén nagy valószínűséggel ismét változatlan szinten maradhat az alapkamat; a piacok számára a lehetséges jegybanki iránymutatás reményében kiemelt jelentőséggel bír a délutáni, elnöki sajtótájékoztató-, továbbá a legfrissebb jegybanki növekedési- és inflációs előrejelzések is.
Bár az euro-övezet kikerült a recesszióból, Mario Draghi vélhetően ismét óvatosan fogalmazhat majd a gazdaság rövid távú teljesítményével kapcsolatban, azonban a továbbra is rekord alacsony szinteken tartott alapkamat mellett, alighanem ismét megerősítheti, hogy az EKB továbbra is kész a beavatkozásra, amennyiben a helyzet ezt megkívánná..
Az 1,32-es szint visszafoglalása után az 50-napos mozgó tesztelése következhetne; amennyiben pedig a kurzus ismét lefelé venné az irányt; az 1,32-es szint alá süllyedve a következő megállót a 200-napos mozgó jelenthetné a továbbiakban.

GBPUSD (4-órás)
Bár a legfrissebb beszámolók alapján a Bank of England szokatlan módon, már tegnap meghozta döntését; hogy Mark Carney jegybankelnök időben megérkezhessen a ma kezdődő, G20-as csúcstalálkozóra. Míg az ülés eredményét a megszokott módon, ma kora délután ismerhetik meg a piacok; a nagy valószínűséggel az irányadó ráta- és az eszközvásárlások keretösszegének változatlanul hagyása mellett a befektetők a BoE lehetséges iránymutatására várnak, bár könnyen lehet, hogy a fentiek következtében a brit jegybank ezúttal eltekint annak közzétételétől.
A délután érkező, átfogó amerikai adatközlések könnyen okozhatnának még meglepetést a kábel számára, azonban a grafikonra pillantva látható, hogy a devizapár továbbra is a rövid távú emelkedő csatornában kapaszkodik felfelé; így a jelenleg ismét az 1,56-os szinttel kacérkodó kurzus számára a következő, jelentős akadályt az 1,57-es ellenállás jelenthetné a későbbiekben; míg a 21-napos mozgó alá süllyedve fontos támaszt az emelkedő csatorna alsó trendvonala jelenthetne a GBPUSD számára.

EURUSD, GBPUSD - technikai elemzés 2013.09.05.
A technikai elemzés teljes szövege az alábbi linkre kattintva érhető el.
Ha részvényindexekkel vagy devizapárokkal kereskedne: esetleg további kérdése van; a jobb oldali mező kitöltését követően, a feliratkozásra kattintva munkatársaink felveszik önnel a kapcsolatot.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Legolvasottabb

Új uniós gázmegállapodás született, amin Magyarország nyer, a Gazprom veszít

Újabb 75 milliárd forint hitelt vett fel ma a magyar állam, ennyibe került

Zuhan a forint, nem állította meg a lejtőn az MNB

A magyar autósok elárulták, hogy mit szeretnének venni

Elképesztő felár egy balatoni étteremben, így kompenzálnak a vendéglátósok
Eddig csak beszéltek róla, de most tényleg megindult a nagy hazavándorlás

Az oroszok ágyúznak Donyecben, az Azov-parancsnokság még az Azovsztalban van
