A BÉT igazgatósága kedden tartotta meg a közgyűlési hatáskörben eljáró ülését, amely az osztalékjavaslat mellett elfogadta a 2019-es tevékenységről szóló jelentést, a felügyelőbizottsági jelentést, és a független könyvvizsgálói jelentést - idézi a tőzsde közleményét az MTI.

A BÉT 2019-es üzleti jelentése szerint a társaság tavalyi bevétele 2,65 milliárd forint volt, vagyis 4,58 százalékkal több mint 2018-ban. Az EBITDA (kamatok, adózás és értékcsökkenési leírás előtti eredmény) ugyanakkor 20 millió forintos veszteséget ért el a működési költségek, a ráfordítások növekedése, valamint a részesedésre elszámolt értékvesztés miatt. Az adózás utáni eredmény 1,497 milliárd forint lett, ami jóval magasabb, mint a tavalyi 296 millió forintos érték.

A 2019-es beszámoló kiemelte többek között a részvénypiaci index (BUX) tavalyi rekordjait, és azt, hogy a Budapesten listázott részvények piaci kapitalizációja 9712 milliárd forintos év végi értéke majdnem 20 százalékkal volt magasabb az egy évvel korábbinál. A napi részvényforgalom 10,5 milliárd forintos átlaga ugyanakkor 8,5 százalékot csökkent éves összevetésben.

2019-ben az MKB Bank Nyrt., a GOPD Nyrt. és a DMKER Nyrt. kérte a részvényei bevezetését a BÉT-re: a tavalyi év legjelentősebb tőzsdei eseménye a BÉT-en a Konzum Nyrt. beolvadása az Opus Global Nyrt-be. Új részvénykibocsátók regisztrációjára idén is számítanak.

A beszámoló a fordulónapot követő eseményekre is kitért. A koronavírus-járvány miatt a BUX jelentősen csökkent, de a tőzsdei kereskedésnek zavartalanul kell folytatódnia, hiszen a részvénypiacok bezárásával sérülne az átláthatóság, és a hozzáférés a befektetésekhez - írták. A BÉT folyamatosan figyeli a rendkívüli helyzetet, és folyamatosan tartja a kapcsolatot a Magyar Nemzeti Bankkal, hogy szükség esetén azonnal intézkedhessen a befektetők jogos érdekei, és a piaci egyensúly érdekében.

A februári adatok alapján a BÉT bevételei 13 százalékkal haladták meg az időarányosan tervezett bevételeket, és akkor is biztosított a zavartalan működés fedezete, ha előre nem látható módon mégis csökkenne a jövedelmezősége.

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!