A társaság konszolidált saját tőkéje - a lezárt tőkeemelés-sorozatnak köszönhetően - alig egy év alatt 14,9 milliárd forintról több mint 280 milliárd forintra, a konszolidált mérlegfőösszeg pedig az egy évvel korábbi 48,071 milliárd forintról 2018. december végére 576,7 milliárd forintra emelkedett. A csoport anyavállalatra jutó felosztható eredménye 25,5 milliárd forint.

Az Opus a jelentős árbevétel és profit ellenére negatív üzemi eredményt (EBIT), valamint kamatok, adózás és amortizáció előtti eredményt (EBITDA) mutatott ki, ez azonban a társaság szerint nem fest valós képet a tényleges eredménytermelő képességről.

A novemberben értékesített médiaportfólió által generált árbevétel és EBITDA ugyanis már nem szerepelhet az Opus konszolidált eredménybeszámolójában, a tőkeemelés során apportált, illetve megvásárolt, jelentős jövedelemtermelő képességű társaságok - Mátrai Erőmű, a Mészáros Építőipari Holding leányvállalatai - pedig csak az akvizíciók lezárását követő, december havi teljesítményükkel járultak hozzá a csoport konszolidált eredményéhez - mutat rá a cég.

Amennyiben az újonnan apportált vagyonelemek már 2018 januárjával az Opus tulajdonában működnek, a proforma kalkuláció alapján a vállalatcsoport 191,7 milliárd forint működési árbevétel mellett 11,8 milliárd forint EBITDA-val zárta volna a 2018-as gazdasági évet - magyarázták az adatokat.

A társaság igazgatósága szerint az Opus Global az elmúlt évben megvalósult apportoknak is köszönhetően stabil pénzügyi és piaci helyzetben működik, a vállalatcsoport kiváló növekedési kilátásokkal vághat neki a 2019-es évnek.

Az ipari termelés, a mezőgazdaság és élelmiszeripar, az energetika, valamint a vagyonkezelés szegmensében működő Opus Global becsült kapitalizációja a Konzum Nyrt. beolvadásával (a beolvadási időpont június 30.) - a jelenlegi árfolyamon és a jelenlegi piaci viszonyokkal számolva - elérheti a 350-400 milliárd forintot. Eközben IFRS szerinti konszolidált saját tőkéje meghaladhatja a 320 milliárd forintot is, 2019-re tervezett EBITDA-ja pedig a 30 milliárd forintot - írja közleményében a társaság.

Az Opus Global 25 forint névértékű részvényeivel a BÉT prémium kategóriájában kereskednek, a keddi kereskedést 449,2 forinton, az előző záróárnál 4,22 százalékkal - 19,8 forinttal - alacsonyabban zárták, az elmúlt egy évben a legmagasabb árfolyamuk 810 forint, a legalacsonyabb 395 forint volt.

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!