Ez a program emailben elküldi a cikk címét és bevezetőjét, önnek csak a címzett e-mail címét kell megadnia. Pár soros megjegyzést is mellékelhet az üzenethez a "Megjegyzés" rovatban.
Áprilisban mindössze 168 milliárd forintnyi részvény fordult meg a Budapesti Értéktőzsde azonnali piacán, az előző hónapban mértnél 10, az egy évvel korábbinál 20 milliárddal forinttal kevesebb. A lemorzsolódás nem most kezdődött, már 2007 óta tart: az akkor áprilisban mértnél idén több mint 500 milliárd forinttal maradt el az azonnali részvénypiaci forgalom. A napi átlagforgalom most áprilisban már csak egy hajszállal haladta meg a 8 milliárd forintot, miközben a válság előtti években nem voltak ritkák a 40 milliárd forint feletti napok sem. Az átlagos kötésnagyság alapján inkább a kisrészvényesek maradtak a piacon, egy-egy üzlet során ugyanis mostanában 1,5-1,6 millió forintnyi papír cserél gazdát, míg korábban a 3 milliót is meghaladta az átlagos tranzakcióméret.
A brókercégek közötti versenyt - akár csak idei év korábbi hónapjaiban - a Concorde Zrt. nyerte, miután az azonnali részvénypiacon 61 milliárd forintnyi forgalmat bonyolított. A második helyre feljött Erste 40 milliárdnyi kötésnél segédkezett, a harmadik Equilor 39,9 milliárdos forgalmával csak egy hajszállal csúszott le az ezüstéremről. A Concorde a piac mintegy 18, az Este és az Equilor 12-12 százalékát mondhatja magáénak.
A származékos piacon folytatódott a növekedés, mind az előző hónaphoz, mind az előző év azonos időszakához képest. A forintértéken számított forgalom 8,2 százalékkal, 237 milliárd forintra nőtt, a kontraktusban számított volumen 12,5 százalékkal, 709 ezerre emelkedett márciushoz képest. Tavaly áprilisához képest az árfolyamértéken vett forgalom 69 százalékkal nőtt, míg a kontraktusszám 58 százalékkal volt magasabb. A pozitív irányú változás leginkább a határidős devizakontraktusok emelkedésével magyarázható: az árfolyamértéken vett forgalom 16,7 százalékkal, a kontraktusszám 18,8 százalékkal nőtt áprilisban
A származékos piac termékcsoportonként vizsgált rangsorait tekintve nem történt változás, a határidős index kontraktusokban továbbra is a Random Capital Broker Zrt., az egyedi részvény alapú határidős termékek piacán az Erste Befektetési Zrt., a származékos deviza termékekben a Raiffeisen Bank Zrt., míg a gabonakontraktusokban az IKR-Bróker Tőzsdeügynöki Kft. foglalta el az első helyet.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Azt már rég felismerték az autógyártók, hogy a biztonsági autók a Formula 1-ben szerencsétlenebb futamokon mekkora figyelmet kapnak ? nem csoda, hogy az AMG sem szerette volna...