A londoni FTSE-100 index 0,62 százalékos, a frankfurti DAX-index 0,82 százalékos, a párizsi CAC-40 index 0,91 százalékos, a milánói FTSE MIB 0,98 százalékos, a madridi IBEX pedig 1,61 százalékos pluszban fejezte be a kereskedést. A páneurópai indexek közül a Stoxx Europe 600 0,69 százalékkal, az FTSE Eurofirst 300 index pedig 0,67 százalékkal, míg az euróövezeti EuroStoxx50 0,97 százalékkal emelkedett.
A nap nyertese a közmű szektor volt, több mint 2,2 százalékkal nőtt az alindex, míg a biztosítóké 0,3 százalékkal csökkent.
Kapcsolódó
Az Európai Központi Bank kormányzótótanácsa a várakozásokkal összhangban nem változtatott laza monetáris politikáján. Christine Lagarde, az ECB elnöke sajtótájékoztatóján kijelentette, "egyszerűen korai" még beszélni arról, hogy mikor kezdhetik meg a masszív gazdaságösztönző intézkedések, köztük a járvány miatt bevezetett kötvényvásárlási program kivezetését. Bármilyen változás végrehajtása a gazdasági helyzet alakulásától függ, időben nincs különösebb menetrendhez kötve - mondta Lagarde.
A gyorsjelentésüket csütörtökön közlő vállalatok közül a Renault francia autógyártó 1,33 százalékos mínuszban zárt, miután bevételeinek 1,1 százalékos csökkenéséről adott számot.
A Crédit Suisse svájci bank 2,1 százalékos mínuszban zárta a napot, mivel 252 millió svájci frankos veszteséggel zárta a negyedévet az Archegos Capital magántőke-befektetési alap botrányos összeomlásának következményeként.
A Nestlé svájci élelmiszeripari konszern az utóbbi évtized legerősebb negyedévét tudhatja maga mögött, bevételei organikusan 7,7 százalékkal emelkedtek. Részvényei 2,9 százalékkal drágultak a zürichi tőzsdén.
Az európai tőzsdezárás idején New Yorkban vegyes volt a kereskedés. A Dow Jones ipari átlag 0,13 százalékos mínuszban, míg az S&P 500-as index 0,07 százalékos, a Nasdaq-piac összetett mutatója pedig 0,30 százalékos pluszban állt.
A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajféleség, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára emelkedik.
A legközelebbi, júniusi határidős jegyzésekben a Brent hordónként 0,23 százalékos pluszban, 65,47 dolláron, a WTI pedig 0,29 százalékos nyereségben, 61,53 dolláron forgott este fél hat után.
Az azonnali jegyzésekben az arany unciánkénti ára 0,69 százalékkal, 1781,03 dollárra, a júniusi szállítású aranyé pedig 0,60 százalékkal, 1782,40 dollárra esett a New York-i árupiacon.
A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,2013 dollárt adtak, 0,17 százalékkal gyengült a közös európai fizetőeszköz.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Legolvasottabb
Bejött az ukránok bábozása

Kerti kutak: szigorú szabályokra, fontos paraméterekre kell figyelni

Sajátos kivándorlás indulhat Németországból

Fájdalmas hírt közölt a Xiaomi mobilcég

Megváltozik a pénteki munkarend

Hiába indult meg minden mozdítható tanker dízellel Európába, Magyarországnak nem juthat a szállítmányból

Jelentősen drágulhat a kötelező biztosítás díja

Akkugyártó nagyhatalom lesz Magyarország, de nagy árat fizetünk érte
