A befektetők kockázatvállalási hajlandóságát azonban némileg fékezi, hogy aggasztó módon emelkedésnek indult az új koronavírussal fertőzöttek száma a világ számos országában.

A londoni FTSE-100 mutató 1,21 százalékos, a frankfurti DAX-index 2,13 százalékos, a párizsi CAC-40 index pedig 1,39 százalékos pluszban zárt. Milánóban 1,86 százalékkal, Madridban pedig 1,26 százalékkal emelkedett az irányadó tőzsdemutató. A páneurópai indexek közül a Stoxx Europe 600 1,33 százalékkal, az FTSE Eurofirst 300 index pedig 1,36 százalékkal, míg az euróövezeti EuroStoxx50 1,76 százalékkal kúszott feljebb.

Az IHS Markit londoni gazdaságkutató intézet délelőtt közzétett felmérésének tanúsága szerint a várakozásoknál lényegesen jobban teljesített az euróövezet és az Egyesült Államok gazdasága is júniusban. Az euróövezetben a feldolgozóipari és szolgáltatóipari adatok összesítésével képzett kompozit beszerzésimenedzser-index (BMI) előzetes értéke 47,5 pontra, négyhavi csúcsra emelkedett a májusi 31,9 pontról. Az Egyesült Államokban a kompozit BMI értéke 46,8 pontra, ugyancsak négyhavi csúcsra emelkedett az előző havi 37,0 pontról.

A vállalatok közül a nap nyertese az Aegon holland biztosító, amelynek árfolyama 9 százalékos emelkedéssel reagált arra, hogy a Berenberg német magánbank megkezdte elemzői követését és rögtön vételi ajánlást adott.

A Bayer német vegyipari és gyógyszeripari konszern 5,8 százalékos pluszban, 72,60 eurón zárt Frankfurtban arra hírre, hogy közel került 8-10 milliárd dolláros kártérítési megállapodás megkötéséhez, amellyel le tudja zárni azt az ügyet, amelyben a felperesek azzal vádolták amerikai leányvállalatát, a Monsantót, hogy Roundup nevű gyomirtójától betegedtek meg rákban.

New Yorkban az európai tőzsdezárás idején a Dow Jones ipari átlag 0,91 százalékos, az S&P 500-as index 0,99 százalékos, a Nasdaq-piac összetett mutatója pedig 1236 százalékos pluszban állt.

A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajféleség, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára emelkedik.

A Brent hordónként 1,25 százalékos pluszban, 43,62 dolláron, a WTI pedig 1,23 százalékos nyereségben, 41,23 dolláron forgott a legközelebbi, augusztusi határidős jegyzésekben fél hat után.

Az azonnali jegyzésekben az arany unciánkénti ára 0,64 százalékkal, 1765,69 dollárra, az augusztusi szállítású aranyé pedig 0,87 százalékkal, 1781,80 dollárra emelkedett a New York-i árupiacon.

A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,1325 dollárt adtak, 0,59 százalékkal erősödött az euró.

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!