A londoni FTSE-100 index 1,32 százalékos, a frankfurti DAX-index 0,70 százalékos, a párizsi CAC-40 index 0,47 százalékos, a milánói FTSE MIB 0,21 százalékos, a madridi IBEX pedig 0,66 százalékos pluszban fejezte be a kereskedést. A páneurópai indexek közül a Stoxx Europe 600 0,70 százalékkal, az FTSE Eurofirst 300 index pedig 0,62 százalékkal, míg az euróövezeti EuroStoxx50 0,62 százalékkal emelkedett.

A befektetők az Európában lassan haladó oltási kampány helyett a kedvező kínai és amerikai makroadatokra koncentráltak, a hangulatot jelentősen javították az erőteljes amerikai fellendülés jelei. A telekom- és az olajvállalatok kivételével minden szektor emelkedni tudott, a legnagyobb mértékben a nyersanyagkapcsolt cégek, amelyek alindexe 1,8 százalékkal kúszott feljebb az MTI szerint.

A nap vállalati hírét a Crédit Suisse szolgáltatta. A svájci nagybank bejelentette, hogy 4,4 milliárd svájci frankos veszteséget szenvedett el az Archegos Capital amerikai magántőke-befektetési alap összeomlása miatt. A Crédit Suisse arra számít, hogy az első negyedévben 900 millió frank lesz az adózás előtti vesztesége, szemben az egy évvel korábbi 1,2 milliárd frankos nyereséggel. Az ügy következményeként távozik a befektetési banki és a kockázatkezelési vezető, Brian Chin és Lara Warner, csökkentik az osztalékot és nem kapnak jutalmat a felsővezetők.

A Crédit Suisse 0,39 százalékos mínuszban, 10,12 frankon zárta a napot a zürichi tőzsdén, ami azonban az ügy kirobbanása előtti nap, a március 26-i 12,47 frankos záróárfolyamhoz képest 18,85 százalékkal kevesebb.

New Yorkban vegyesen alakult a kereskedés a nap első felében, a befektetők profitot realizáltak az előző napok nyereségei után. Az európai tőzsdezárás idején a Dow Jones ipari átlag 0,08 százalékos mínuszban, míg az S&P 500-as index 0,18 százalékos, a Nasdaq-piac összetett mutatója pedig 0,42 százalékos pluszban állt.

A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajféleség, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára emelkedik.

A júniusi határidős jegyzésekben a Brent hordónként 1,93 százalékos pluszban, 63,35 dolláron, a májusi szállítású WTI pedig 2,25 százalékos nyereségben, 59,97 dolláron forgott háromnegyed hat körül.

Az azonnali jegyzésekben az arany unciánkénti ára 0,93 százalékkal, 1744,48 dollárra, a júniusi szállítású aranyé pedig 0,99 százalékkal, 1746,00 dollárra nőtt a New York-i árupiacon.

A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,1850 dollárt adtak, 0,33 százalékkal erősödött a közös európai fizetőeszköz.

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!