A londoni FTSE 100 index 0,80 százalékos, a frankfurti DAX-index 0,88 százalékos, a párizsi CAC-40 index 0,67 százalékos, a milánói FTSE MIB 0,40 százalékos, a madridi IBEX-35 pedig 0,64 százalékos mínuszban fejezte be a kereskedést.
A páneurópai indexek közül a Stoxx Europe 600 0,75 százalékkal, az FTSE Eurofirst 300 index pedig 0,72 százalékkal csökkent, míg az euróövezeti EuroStoxx50 0,87 százalékkal esett.
Kapcsolódó
A nap vesztesei a gazdasági ciklusok változására kényesen reagáló vállalatok voltak, így a bányaipari, az utazási, az olaj- és gázipari vállalatok, valamint a pénzintézetek majdnem 2 százalékot veszítettek értékükből. Kisebb mértékű veszteséget szenvedtek el a médiavállalkozások, a technológiai cégek és a közművek.
Őrlődnek a befektetők
A befektetők két malomkő között őrlődnek. Egyfelől egyre-másra jönnek a kedvező hírek a SARS-CoV-2 vírus elleni hatásos védőoltások fejlesztéséről, másfelől viszont Európában és az Egyesült Államokban is folyamatosan szigorítják a járvány terjedését akadályozó intézkedéseket, ami visszaveti a gazdaság teljesítményét.
Csütörtökön az Oxford Egyetem és az AstraZeneca gyógyszergyártó által fejlesztett vakcináról derült ki, hogy biztonságos és minden felnőttnél jelentős immunválaszt vált ki. A kislétszámú teszt ezen megállapításait a soron következő tesztek hivatottak igazolni.
A Pfizer amerikai gyógyszergyártó pedig arról számolt be, hogy a végleges eredmények szerint 95 százalékos hatékonyságú a vakcinája, és napokon belül benyújtja az engedélyezési kérelmet az amerikai élelmiszer- és gyógyszerfelügyelethez.
Christine Lagarde, az Európai Központi Bank elnöke az Európai Parlamentben tartott meghallgatásán arra figyelmeztetett, hogy az euróövezeti infláció valószínűleg a negatív tartományban marad a jövő év elején. Lagarde jelezte, hogy súlyos károk érhetik az unió gazdaságát, ha nem sikerül elindítani azt a masszív tervet, amelyet a járvány által sújtott gazdaságok támogatására készítettek.
Amerika szépített
New Yorkban az európai tőzsdezárás idején a Dow Jones ipari átlag 0,49 százalékos, az S&P 500-as index pedig 0,26 százalékos mínuszban, míg a Nasdaq-piac összetett mutatója 0,52 százalékos pluszban állt. Ez a kép közép-európai idő szerint este háromnegyed 9-re megváltozott, miután minhárom mutató átkerült a pozitív tartományba. A Dow ekkor 0,3, az S&P 500 0,4, míg a Nasdaq 0,9 százalékos nyereségben állt.
A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajféleség, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára csökken. A legközelebbi, januári határidős jegyzésekben a Brent hordónként 0,72 százalékos mínuszban, 44,02 dolláron, a WTI pedig 0,67 százalékos veszteségben, 41,73 dolláron forgott fél hat után.
Az azonnali jegyzésekben az arany unciánkénti ára 0,61 százalékkal, 1859,83 dollárra, a decemberi szállítású aranyé pedig 0,83 százalékkal, 1858,20 dollárra esett a New York-i árupiacon.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Legolvasottabb

Az álomfizetés diploma nélkül is elérhető

Ki hitte volna, hogy ez a legstabilabb valuta a kontinensen, az euró után

Rálát a NAV a külföldi bankszámlákra is

Valami gyanúsra lett figyelmes a Wizz Air jegyeladásainál a GVH

A Pick Szeged elmondta, miért drágább a szalámi Magyarországon, mint Németországban
Sztrájkok ide vagy oda, márciusra Macronék áterőltethetik a parlamenten a nyugdíjreformot

Akkumulátorgyártás: de miért kell hozzá ilyen hatalmas vízmennyiség?
