Ez a program emailben elküldi a cikk címét és bevezetőjét, önnek csak a címzett e-mail címét kell megadnia. Pár soros megjegyzést is mellékelhet az üzenethez a "Megjegyzés" rovatban.
A délelőtti emelkedés késő délelőtt gyengülésbe fordult, a piros tartományt kora délután hagyta el ismét a BUX-index, hogy aztán egészen a napon belüli csúcsnak számító 20 865 pontig emelkedjen a kereskedés végéig. A pesti tőzsde nagyjából úgy teljesített, mint a varsói wig20-index, felülmúlta viszont a 0,3 százalékkal erősítő prágai börzét.
A vezető papírok között az OTP 0,9 százalékkal 5465 forintig drágult, legutóbb tavaly októberben zárt ilyen magasságban a bankpapír. Reggel 5486 forintig is emelkedett az árfolyam, erre azonban egy körülbelül 80 forintos visszaesés következett, ahonnan ismét emelkedésnek indult a bankrészvény.
Szerdán azonban a többi blue-chip is emelkedett. A legnagyobb mértékben, 1,8 százalékkal a Mol árfolyama nőtt, ami 16 390 forintig juttatta az olajpapírt. A Mol részvényeit semlegesre minősítette a JPMorgan; az elemzők 16 200 forinton tartják reálisnak a Mol részvényárfolyamát.
A Richter 0,5 százalékkal 38 500 forintig kúszott föl, forgalma ezúttal is közel 2,2 milliárd forint volt. A Magyar Telekom a kereskedés végére 0,4 százalékkal 807 forintig emelkedett. Az Egis-papírért a vevőknek 1,6 százalékkal kellett többet adni az előző tőzsdei nap végén kialakult árhoz képest, ami konkrétan 19 750 forintot jelent.
A legnagyobb, közel 15 százalékos pozitív változás a Freesoft árfolyamában volt. Értesüléseink szerint az árfolyam robbanása azután következett be, hogy a Humansoft korábbi tulajdonosai, Illés Antal, és felesége eladta összes Freesoft-részvényét. Jelentős, 6,3 százalékos árnövekedést ért el az FHB is, így délután fél öt után 1255 forinton forogtak a papírok. A legkomolyabb, 6 százalék körüli esést a Bookline szenvedte el alacsony forgalomban.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Vagyunk néhányan, akik nem nézzük a guminyomást, csak észrevesszük, hogy lapos a kerék, de akkor már csak egy bar nyomás van benne. Furcsán kopik a gumi, és nem tudjuk felidézni...