Az alap feladata lesz a hazai kis- és középvállalkozások támogatása, megerősítése, és a tőzsdei megjelenésüket elősegítő tőkebefektetések megvalósítása. Az NGM arra törekszik, hogy a jövőben évente több mikro-, kis- és középvállalkozás (kkv) tudjon bekerülni a tőzsde erre alkalmas speciális platformjára - mondta Rákossy Balázs.
Az államtitkár a Nemzeti Tőzsdefejlesztési Alapot a Nemzetgazdasági Minisztérium és a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) komplex tőzsdefejlesztési programja egyik fontos mérföldkövének nevezte. Emlékeztetett arra, hogy az előkészítő munkálatok során a BÉT már felmérte azon hazai, jellemzően középvállalatok körét, amelyek szereplői lehetnek egy megújult tőzsdének.
Kapcsolódó
A Nemzeti Tőzsdefejlesztési Alap létrehozásához kapcsolódó tőkeprogram támogatja a hazai vállalkozások fejlesztését, versenyképességük és hatékonyságuk javítását, hozzájárulhat az új piacok eléréséhez, a meglévő termékpaletta bővítéséhez, illetve olyan üzletfejlesztési megoldások megvalósításához, amelyek elősegítik a meglévő működés javítását és új ügyfelek megszerzését. Másrészt az alap célja, hogy növelje a hazai tőkepiacon, elsősorban a BÉT-en megjelenő hazai kis- és középvállalatok számát, hozzájárulva ezzel a finanszírozási eszközök diverzifikációjához, hatékony forrás-bevonási lehetőséget biztosítva a nemzetközi piacra lépésre érett és növekedésre képes vállalkozások számára.
A pályázati kiírás keretében azok a kockázati tőkealap-kezelők nyújthatnak be pályázatot november 3-ig, amelyek Magyarország területén kockázati tőkealap kezelésére jogosultak.
A nyertes alapkezelőnek arra kell törekednie, hogy évente mintegy 4-8 - a pályázati kiírás feltételeinek megfelelő - mikro-, kis- és középvállalkozást (kkv) vezessenek be a hazai multilaterális kereskedési platform (Multilateral Trading Facility) piacon, illetve az arra alkalmas kis cégek - magasabb kereskedési "kategóriában" - nyilvános tranzakciót is megvalósítsanak a tőzsdén. A tőkealap által kiválasztott kkv-k bármilyen szektorból és az ország egész területéről élhetnek a finanszírozási lehetőséggel.
A pályázatok közül egyet lehet majd támogatni, a pályázati kiírás keretében igényelhető, visszatérítendő támogatás összege 13 milliárd forint, melyhez saját forrás nem szükséges - ismertette Rákossy Balázs.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Legolvasottabb

Itt az állami csodafegyver, ami leszoktatja az üzleteket a túlzó áremelésről

Műhelyekre csap le a NAV: tarolnak a hamis autóalkatrészek és illegális szoftverek

Ijesztő háborús adatok érkeztek Donbászból

Véget érhetett a harc, amely megkeserítette az életünket

Hajlandó feltölteni az EU a kiapadt ukrajnai lőszerkészleteket, de az ukrán elnök is kért valamit
