Több mint két éves szünet után visszatér a Tesco az osztalékfizetéshez - közölte a társaság negyedéves gyorsjelentésnek közzétételével egyidejűleg. A legnagyobb brit kiskereskedelmi lánc két évvel ezelőtt szüntette be a kifizetéseket, miután hatalmas veszteségeket kellett elszenvednie könyvelési botránya következtében - adta hírül a Reuters.
Az áruházlánc először egy részvényenként jelképes, részvényenként egy pennys időközi kifizetéssel lepi meg a részvényeseket, azonban a jelentés szerint remélik, hogy az év végére ez 2 pennyre nőhet.
Kapcsolódó
A bejelentés a Financial Times szerint újabb jele annak, hogy a cégnek sikerült tartósan pozitív fordulatot elérnie gazdálkodásában. A gyorsjelentés szerint a társaság árbevétele az első félévben 28,3 milliárd font lett, ez az elemzői várakozások felső szélén helyezkedik el. Az első féléves eredmény 71 millió fontról 562 millió fontra ugrott.
A Tesconak egyébként a tavalyi éve volt az első, amikor 7 év óta első ízben sikerült forgalomnövekedést elérnie brit érdekeltségeinél. A kedvező tendencia az idei első félévben is folytatódott, jóllehet ennek üteme 2,1 százalékosra lassult - írja a pénzügyi napilap. A növekedésben szerepet játszott az is, hogy beindult az élelmiszer-áremelkedés az országban. Ugyanakkor ez ellen hatott a többi diszkontlánc, mint az Aldi, vagy a Lidl által támasztott árverseny, ami miatt a költségek növekedésének csak kisebb hányadát terhelték át a vásárlókra.
A Tesco részvényeinek árfolyamát egyébként az utóbbi időben - több más áruházlánc részvényeihez hasonlóan - nyomás alatt tartotta az Amazon korábbi bejelentése, amely szerint intenzívebben szeretne megjelenni az áruházláncok piacain. A ma reggeli kereskedésben a jó hírnek köszönhetően közel három százalékkal, féléves csúcsra emelkedett a Tesco részvények árfolyama a londoni tőzsdén.
Dave Lewis, a Tesco vezérigazgatója a jelentéssel kapcsolatban felhívta a figyelmet, hogy a cégnek nem csak az árbevétele, profitja és készpénztermelő képessége emelkedett, de adósságállomány is jelentősen csökkent. Annak nagysága most alig fele a három évvel ezelőttinek, amikor nekiláttak cég rendbetételének.
A Tesconál még mindig tart az átalakítási folyamat, amely során újrafókuszálják a cég tevékenységét a korábbi évek intenzív, túlzott terjeszkedése után. A cég idén már több ezer dolgozójától vált meg, s értékesítette több tevékenységét is. Ezzel kapcsolatban egyébként időről időre felröppentek a sajtóban olyan értesülések, amelyek szerint a lánc a magyar piacról való kivonulást tervezné. Ezeket a híreket a Tesco minden esetben cáfolta.
Bár az FT szerint a mai bejelentés fontos lépés, azonban a cég még mindig nem tudta teljesen maga mögött hagyni az évekkel ezelőtt kirobbant könyvelési botrány hatásait. Három korábbi Tesco igazgató ellen most is eljárás folyik a könyvelési adatok meghamisítása miatt.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Legolvasottabb
Fix, hogy nem ez volt Putyin célja: amerikai beszállítóra cserélik a Roszatomot

Egyesül a két magyar bank, erre figyeljen, ha náluk van számlája

Nyáron érkezhetnek az új otthonteremtési támogatások részletei

Egy sarccal kevesebb: jogerősen megtiltották a repülővel utazók lehúzását

Most a népszerű likőrben találtak valami szörnyűséget, el ne fogyassza!
