Hiába teljesítették végül az amerikai politikusok, amit már sokkal korábban vártak volna tőlük, és szavazták meg az USA folyamatos működéséhez szükséges adósságplafon-emelést, a tőzsdéken eluralkodott a recessziótól való félelem és komolyabb bizalomvesztés alakult ki az adósságválságok kezelhetőségével kapcsolatban.
Az amerikai tőzsdeindexek nagy mínuszban zártak: az S&P-500 2,5 százalékkal 1254 pontra zuhant, ezzel már nyolc napja esik egyvégtében, és 2011-es teljesítménye negatívba fordult. A Dow 2,2 százalékos eséssel 11866 ponton, a 12 ezres lélektani határ alatt zárt, a Nasdaq 2,75 százalékot zuhant.
Kapcsolódó
Nem enyhült a nyomás a devizapiacokon sem, a dollár és az euró kéz a kézben gyengült. A svájci frank árfolyama mindkét devizával (és a forinttal) szemben új csúcsot ütött. Az euró/svájci 1,08-on, a dollár/svájci 0,761-en érte le minimumát. A svájci frank forintárfolyama egészen 250,8-ig emelkedett, kedd éjfélkor (a devizapiacok sosem alszanak) 249,9-en állt a jegyzés.
Az euró/forint 271,30-ra emelkedett, egy dollár 191 forint volt kedd éjjel.
A bizalmi válság jele, hogy az arany leglikvidebb, decemberi lejárata 1664 dolláros történelmi csúcsra emelkedett, az olaj viszont a gazdaság lassulásának árnyékában zuhan, a Brent már csak 115,9 dollár.
A német DAX határidős jegyzése 4 százalékkal áll lejjebb, mint 24 órával korábban.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Legolvasottabb
Németország borítja az uniós olajembargót, külön tiltást vezetnek be

Pletser Tamás: lassan oda jutunk, hogy az oroszoknak le kell kapcsolniuk az olajkitermelést

A boltokban is kettészakadt az ország

Indulhat a Budapest körüli vasúti nagyberuházás, amire Putyin is pénzt ígért

Oroszország nem képes azt a szimpátiát és stratégiai előnyt elérni, ami a győzelemhez kell
