Ez a program emailben elküldi a cikk címét és bevezetőjét, önnek csak a címzett e-mail címét kell megadnia. Pár soros megjegyzést is mellékelhet az üzenethez a "Megjegyzés" rovatban.
A nyitást követően szinte azonnal felugrott a pesti tőzsde vezető indexe abba a szűk sávba, ahonnan nem mozdult nap végéig. A hangulatot az itthoni eseményekkel kapcsolatban a kivárás, a külső hangulat esetében pedig a jegybank élénkítést illető visszafogott optimizmus határozta meg. A zárószakaszban sem történt Pesten semmi komolyabb mozgás, így a BUX 1,1 százalékos emelkedéssel, 17 461 ponton fejezte be a keddi napot. A jelentősebb hírek hiányának, és talán a hőségriadónak köszönhetően a forgalom sem volt túl élénk, el sem érte a 8 milliárd forintot.
A legnagyobb befektetői érdeklődés szokás szerint az OTP körül volt, 4,6 milliárd forintban cseréltek gazdát a bankrészvények. Zárás előtt különösebb hír nélkül rántották fel az OTP-t a stagnálás körényékéről, így 2,1 százalékos erősödéssel, 3575 forinton fejezte be a kedden. A Mol az emelkedő olajárak hatására gyakorlatilag száguldott felfelé a nap első felében, és hosszú idő után újra 17 ezer forint fölé került, raádásul komoly forgalommal - ám innen lefelé korrigált, s végül egy szerényebb, 1,6 százalékos emelkedéssel zárt 16 695 forinton.
A Magyar Telekom is a pozitív oldalon töltötte a nap nagy részét, ám végül lerántották, és így 3 forinttal kevesebbet ért, mint hétfő délután: az utolsó kötés 442 forinton született. A Richter nem találta az irányt, ezért inkább nulla változásnál állapodott meg 37 100 forintos záróárfolyamával. Az Egis viszont szép délutáni rallyval 1,8 százalékot emelkedett, a záráskor 14 885 forinton állt meg. A TvNetwork közelített a háromszáz forintos nyilvános vételi ajánlathoz, hiszen 16 forinttal 283 forintra drágult.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Amióta az autóm nem Toyota, és a motorom nem Honda, azóta valahogy elpártolt tőlem a szerencse. Az a baj, hogy a szerencsében nem igazán hiszek, de az Audi+Kymco páros az élet olyan oldalával ismertetett meg, amit előző életemben el sem tudtam képzelni. A Kymco-sztorit is megírom hamarosan, de az Audi most minden rekordot megdöntött nálam: összesen nem rohadtam le a saját autóimmal annyiszor, mint ezzel egyetlen év alatt.