Németország hazai összterméke (GDP) 0,9 százalékkal elmaradt az idei első negyedévben a koronavírus-világjárvány előtti utolsó időszakhoz, 2019 negyedik negyedévéhez képest - mutatta ki a szövetségi statisztikai hivatal (Destatis) egy szerdán ismertetett vizsgálatában.
Szerző(k): Szász PéterA Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezethez (OECD) tartozó országok GDP-je az idei első negyedévben 0,1 százalékkal nőtt az előző három hónaphoz képest, amikor még 1,2 százalékos bővülést jegyeztek fel.
Szerző(k): Domokos LászlóA teljes globális adósság az idei első negyedévben éves összevetésben 3,3 ezer milliárd dollárral rekordszintre, 305 ezer milliárd dollárra nőtt, ami a globális hazai össztermék (GDP) 348 százaléka - áll az Institute of International Finance (IIF), a pénzintézetek globális nemzetközi szervezetének legfrissebb jelentésében.
Szerző(k): Tér DiánaA jegybank Fenntartható egyensúly és felzárkózás vitairata 12 területen 144 egyensúlyjavító és a versenyképességet fejlesztő javaslatot fogalmaz meg: sok feladatot ad ezzel a kormánynak. 2030-ra érhető el így az EU-s színvonal Magyarország számára. Új adózás, további családpolitikai kedvezmények és zöldenergia az orosz ház helyett - ezek szerepelnek a javaslatban.
Szerző(k): Herman BernadettLondoni makrogazdasági elemzők szerdán ismertetett új alapeseti előrejelzése szerint az idén 40 százalékot megközelítő mértékben zuhanhat az ukrán hazai össztermék (GDP), de a helyzet bizonytalansága miatt több alternatív - ennél jobb, illetve rosszabb - forgatókönyv is elképzelhető.
Szerző(k): Szabó DánielA legtöbb elemzői várakozást felülmúlta az idei első negyedéves GDP-adat, aminek hírére valamelyest a forint is erősödött. Sok a kockázat idén, jelenleg 4-5 százalékos bővülést hozhat 2022.
Szerző(k): Rácz GergőAz első negyedéves GDP-rangsort Portugália vezeti Lengyelország és Ausztria előtt, de a magyar eredmény is az élmezőnyben van.
Szerző(k): Csernátony CsabaKiugró, a legoptimistább várakozásoktól viszont elmaradó bővülést produkált a magyar gazdaság az idei első negyedévben. Jól teljesített minden szektor, leginkább az ipar és a szolgáltatások bizonyultak húzóerőnek. Ha az amerikai módszertant alkalmaznák Magyarországon, 8,6 százalék lenne a növekedés, így valamivel kevesebbel kell beérni.
Szerző(k): Rácz GergőAz ukrán helyzet miatt várhatóan jócskán vissza fog esni az Európai Unió több tagállamának idei növekedése. Az Európai Bizottság legújabb prognózisa szerint Magyarországon is lassabb növekedés és kiugró inflációt várható.
Szerző(k): Rácz Gergő