Európa szeret magára úgy tekinteni, mint a világ elsőszámú földrészére, ahol a "mi sem természetesebb a napelemeknél" mentalitás és utánozhatatlan méretű kapacitásbővítési kedv érvényesül. Ehhez képest elképesztő méretű idei éves napelemes kapacitásbővülést prognosztizál Kínának a pekingi Asia Europe Clean Energy (Solar) Advisory (AECEA). Egy év alatt nagyságrendileg akkorát, amekkora egész Európában működik.
Szerző(k): Szabó M. IstvánÚj, egyedülálló technológiáról szóló tanulmány látott napvilágot, amely megoldást jelenthet az egyre fokozódó globális vízhiányra. A szaúd-arábiai környezetvédelmi mérnökök által kifejlesztett hidrogél képes a napelemek által termelt többlet hővel vizet kivonni a száraz, sivatagi levegőből is.
Szerző(k): Bodnár BarnaAz Európai Unió fel akarja gyorsítani a napenergia elterjedését, miközben újjá kívánja építeni Európa fotovolatikus eszközöket-gyártó iparát is. A terv része a blokk stratégiájának, amelynek célja, hogy 2030-ig megszűnjön az orosz fosszilis tüzelőanyagoktól, különösen a földgáztól való függése. Az EU jelenleg a gáz mintegy 40 százalékát Oroszországból szerzi be, ami naponta több mint 110 millió dollárba kerül.
Szerző(k): Szabó Dániel