A Mol Nyrt. a következő három évben több mint 300 milliárd forintot fektet be Magyarországon. A hivatalos bejelentés szerint a társaság igazgatósága arra hatalmazta fel a vállalat vezetését, hogy a beruházások felgyorsítása érdekében már az idei utolsó negyedévben szerződéseket kössön és kötelezettségeket vállaljon a jövő évi beruházási keretösszeg 75 százalékának erejéig. A cég éves beruházása 2012−2014 között csoportszinten maximum évi 2 milliárd dollár lehet, és ebből finanszírozza a vállalat a 300 milliárd forintos hazai beruházást is 2012−2014 között. Az idei évben várhatóan 1,4−1,6 milliárd dollárt költenek el.

A beruházási programok a vállalat kutatás-termelési és finomítás-kereskedelmi üzletágát egyaránt érintik. A beruházási keret mintegy felét magyarországi szénhidrogén-kutatásra és mezőfejlesztési projektekre költik, amelyek nem hagyományos kutatásokat is magukban foglalnak.

Ugyanakkor a finomítás-kereskedelem üzletágban is több projektre készülnek − ahogyan a Mol fogalmaz, a nehéz iparági helyzetre reagálva −, az egyik legnagyobb beruházás ezek közül az lesz, hogy a Mol Tiszaújvárosban üzemet épít, ahol teljesen új termékek gyártására készülnek. (A termék a műgumigyártás egyik kiemelt alapanyaga lesz.) A tervezett butadiénüzem-beruházás nagysága mintegy 30 milliárd forint. Kapacitásbővítő és regionális ellátásbiztonságot növelő programokra is vannak elfogadott fejlesztési tervek. Ezek közé tartozik például, hogy a Százhalombatta és a szlovákiai Ipolyság közötti szakaszon felújítják a kőolajellátó vezetéket, illetve növelik annak kapacitását. A beruházási programok része még a tiszaújvárosi vegyipari üzem és a százhalombattai kőolaj-finomító közötti vegyipari termékvezeték felújítása, továbbá egy úgynevezett tárolótartály-rekonstrukciós program − mind a logisztika, mind a finomítás területén −, valamint a vállalat hazai kiskereskedelmi töltőállomás-hálózatának további fejlesztése. A földgázszállítás területén a nyugat-európai importkapacitás növelése a cél, valamint a meglévő rendszer minőségi színvonalának folyamatos fejlesztése, irányítástechnikai és kontrollrendszeri beruházásokon keresztül. Molnár József, a Mol-csoport vezérigazgatója szerint nincs más lehetőségük, mint "kinőni a válságot". Az intézkedésekkel azt szeretnék elérni, hogy a költségek csökkenjenek és a Mol visszaszerezze az elsőbbséget az európai finomítóknál. Az Equilor elemzői szerint meglepő volt a Mol bejelentése. Véleményük szerint a döntést a napokban zárult kötvénykibocsátási program kedvező eredménye támogatta, mivel a bejövő források teret engednek a külföldi projektek mellett a hazai tevékenység expanziójára is. (A Mol ugyanakkor azt közölte készpénztermeléséből fizeti a beruházásokat.) Az elemzők szerint a befektetők kedvezően fogadják majd a részben organikus növekedésről szóló terveket, ám ennek kapcsán komolyabb árfolyamhatással nem szabad számolni.