Adataik szerint a szervezett bűnözői csoportok támadásainak következtében négy újságíró, köztük egy riporternő meghalt, egy pedig eltűnt. A halálesetek közül háromnak a körülményei a mai napig tisztázatlanok.
A jelentésben hangsúlyozzák, hogy a kábítószer-kereskedelemre szakosodott alvilág egyre inkább céltáblájának tekinti az országban a tetteit feltáró sajtót, amit az is mutat, hogy a támadások száma 289-ről emelkedett 356-ra egy év alatt.
A tettlegességen kívül halálos fenyegetések és a szerkesztőségi épületek elleni támadások is rendszeresen előfordulnak.
Ecuadorban egyebek között azért nőtt meg az utóbbi években az erőszakos cselekmények száma, mert az ottani bűnbandákat is bevonva az országon haladnak át a szomszédos Peruban és Kolumbiában előállított kokainszállítmányok az Egyesült Államok vagy Európa irányába.
A szervezett bűnözés a börtönökben is jelen van: a drogkereskedelem miatt bebörtönzött bandatagok belharcaiban 400-an haltak meg 2022-ben.
Kövesse a Napi.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon, Redditen vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Legolvasottabb

Ukrajna emelte a tétet, az EU viszont csak óvatosan támogatja

Oroszország meghúzta a váratlant: ENSZ-vizsgálatot követelnek – Irak miatt

Távozik posztjáról az ukrán védelmi miniszter

Akár mínusz 15 fok is lehet az éjszaka

Petr Pavel: a liberális szellemiségű tábornok, aki még okozhat felfordulást a V4-országok között

A védelmi miniszter szerint Ukrajna nem lő amerikai fegyverekkel orosz területre

Elszabadult árak, infláció és fogyasztói bizalmatlanság – vége lehet?
