Már kedden megkezdi a kormány állandó konzultációs fóruma (vkf) a jövő évi minimálbér- és garantált bérminimum-emeléssel kapcsolatos egyeztetéseket - jelentette a Magyar Idők.
A munkaadók szerint indokolatlan a minimálbér újabb jelentős emelése. Ugyanakkor végső soron attól teszik függővé javaslataikat, hogy a szociális hozzájárulási adó a tervezett jövő július helyet már januárban csökkenthetne-e.
Kapcsolódó
Mind a munkaadók, mind a munkavállalók tárgyalnának a cafeteria jövőre tervezett változtatásának eltörléséről. Az érdekképviseletek szeretnék megtartani a lakhatási és utazási kedvezményeket, valamint az öngondoskodást segítő lehetőségeket. A szakszervezetek célja elsősorban az, hogy ne érje nettó jövedelemcsökkenés a dolgozókat.
A fotó forrása: Földi D. Attila/Napi
Legolvasottabb

Asztalcsapkodással és hallgatással indult el a Putyin utódlásáért folyó harc

Romániát választotta a Mercedes

Egy részeg orosz őrmester elpusztíthatja Kelet-Európát?

Már januárban remél újféle földgázellátást a kormány

Ekhós matek: mennyi marad zsebben a 300 ezer forintos fizetésből szeptembertől?

Akkora biznisz lett a lopott Mercedes-alkatrész, hogy az már a drogkereskedelemmel vetekszik

Erős csütörtökje volt a forintnak
