Ez a program emailben elküldi a cikk címét és bevezetőjét, önnek csak a címzett e-mail címét kell megadnia. Pár soros megjegyzést is mellékelhet az üzenethez a "Megjegyzés" rovatban.
Mario Draghi, az Európai Központi Bank elnöke arra figyelmeztette a magyar kormányt, hogy ne lépjen egyoldalúan a devizahitelek forintosítása kapcsán - idézi a Reuters az osztrák Der Standard írását. A figyelmeztetés a forint árfolyamán is éreztette hatását, erről továbbiakat itt olvashat.
A lap arról számolt be, hogy Ewald Novotny, az ECB kormányzója szerint Draghi az európai makroprudenciális felügyelet, a potenciális gazdasági problémákat monitorozó Európai Rendszerkockázati Testületet (ESRB) vezetőjeként igyekszik nyomást gyakorolni Budapestre. Draghi amiatt aggódik, hogy a devizahitel-forintosítási program felgyorsíthatja a hitelezés visszaesését, ami negatív hatást gyakorolhat a stabilitásra és a növekedésre.
A lap idézi Nowotnyt, aki szerint a magyar kormány vállalta, hogy egyezteti lépéseit európai partnereivel.
A Reuters emlékeztet rá, hogy a Nemzetgazdasági Minisztérium szeptemberben kizárta az azonnali forintosítás lehetőségét hozzátéve, hogy a bankoknak továbbra is részt kell vállalniuk a veszteségekből. Orbán Viktor miniszterelnök szeptember elején úgy fogalmazott, hogy a bankoknak a devizahitel-szerződéseket úgy kell átalakítaniuk, hogy az árfolyam módosításából fakadó terheket ők viseljék - ha ezt nem teszik meg november 1-jéig, a kormány lépni fog.
Az ECB nem kommentálta a Der Standard cikkét, ám tavaly olyan jogi véleményt tett közzé, amelyben kifejezte aggodalmát egy hitelkonverzió potenciális kedvezőtlen hatásai miatt és a hitelnyújtókkal folytatandó párbeszédre szólított fel.
Az osztrák központi bank szóvivője megerősítette, hogy Ausztria vette fel az ESRB napirendjére a magyar devizahitelek ügyét. (Ausztria aktivitása azzal magyarázható, hogy a hazai bankpiacon jelentős az osztrák bankok súlya - a szerk.)
Ha pedig elkapott a gépszíj, erre kattints tovább még több Ladáért.
Energetikai konferencia a Napi.hu és a Lounge Communication szervezésében
mettor, 2013.10.15 09:36
Hpt.213.§ !!!
A bíróság a Hpt.213§ előírásait az alaptörvény 28. cikke alapján elsősorban ajogalkotó céljával összhangban értelmezi.A hpt.213.§-a a fogyasztóvédelemről szóló fejezetben helyezkedik el,ez a jogalkotó célját önmagában is kifejezi: a jogszabály célja a fogyasztóvédelmi
intézkedések maradéktalan betartása.
Mivel a bankok ezt nem tartották be ezért a szerződés semmis.Innentől kezdve felesleges bármilyen árfolyam meghatározása,mivel a deviza az a a semmis szerződéssel együtt eltűnt.A bank forintot folyósított és ezt bizonyítani is tudja,hiszen ezt folyósította hitelként,tehát ez az elszámolás alapja.