Ez a program emailben elküldi a cikk címét és bevezetőjét, önnek csak a címzett e-mail címét kell megadnia. Pár soros megjegyzést is mellékelhet az üzenethez a "Megjegyzés" rovatban.
A lap a török Hürriyet című újság cikkét ismerteti, amelyben Osman Sabhazt, a török-magyar üzleti szövetség vezetője kifejtette, hogy több mint ezer török cég működik Magyarországon és most azon gondolkodnak, hogy hazamennek vagy Németországba és Nagy-Britanniába költöznek a fenti ok miatt.
A török újságban a török-szlovák üzleti tanács vezetője, Akay Gökce is megerősítette: a törököket aggasztja a jelenlegi magyar helyzet, a politikai nehézségek miatt elapadtak az országba irányuló külföldi befektetések, beleértve a törökök beruházásait.
A Közlöny egy magyarázó-szórakoztató hírháttérsorozat. A benne elhangzó vélemények nem tükrözik feltétlenül a szerkesztőség álláspontját, csak a képen látható illetőét, és idővel...
RealMan, 2012.01.09 11:34
* A társadalmi feszültségek (Fürst Sándor, Sallai Imre kommunista vezetők, biatorbágyi merénylet) megfékezésére bevezették a statáriumot 1931. szeptemberében (Károlyi gróf).
* 1931-ben a kormány minden külföldi kifizetést megtiltott (transzfermoratórium).
* Az egész ipar termelése 24%-kal csökkent, a termékek iránt a fizetőképesség hatalmasat csökkent. A haza könnyűipar azonban valamennyire megúszta, mert az importkiesés mértéke többé-kevésbé megfelelt a belső fogyasztás visszaesésének.
* A hitelrendszer összeomlása 1931 után érte el a Magyar Királyságot is. Az állam és a magánosok külfölddel szembeni tartozásának a törlesztését - meglehetősen sikeresen - a Magyar Nemzeti Bank központilag intézte. A nemzeti jövedelem kb. 12% körül csökkent a válság előtt évekének (ki hogyan számolja). Összehasonlításul Kelet-Európa más országaiban; Csehszlovákia 15%, Jugoszlávia 14%, Románia 11%, Lengyelország 5%.
* Általánosságban a válság a parasztok, munkások, kistisztviselők, kisiparosok,értelmiségieket érintette, akiknek az életszínvonala nagyot romlott 2-3 év alatt (1930-33). A nagybirtokosok, a középréteg felső csoportjai meg tudták őrizni a korábbi életszínvonalukat egészen a válság végéig.
* A kormányzat a mezőgazdaság piac-, és ár gondjainak rendezése mellett a hitel-, és kölcsönproblémák megoldására koncentrált - helyesen, hogy a válságból hamar sikerüljön kilábalni. 1932-ben törölték a Magyar Királyság felé az összes jóvátételi összeget. A MNB fent említett devizaügyleteinek, a külföldi valuták nagyarányú értékcsökkenéseinek köszönhetően az ország kamatfizetési-, és adósságállománya nagyon jelentősen csökkent 3-4 év alatt.